Úvod Správy Niké liga Ševela: Stále máme o čo hrať

Ševela: Stále máme o čo hrať

Slovanisti sa v sobotu o 17.00 h predstavia v Ružomberku.

Do konca sezóny 2017/18 zostávajú tri kolá. Belasí v rámci 30. kola Fortuna ligy pocestujú do Ružomberka, ktorý len v utorok zdolali vo finále Slovenského pohára. Martin Ševela pripravuje mužstvo s jasným cieľom – nadviazať na finále a vybojovať na Liptove tri body.

Stretáva sa tretí tím tabuľky so šiestym, Slovan a Ružomberok delí šestnásť bodov. Belasí už majú istú pohárovú Európu, kým Liptáci sa musia spoliehať na to, že sa ešte bude hrať baráž o Európsku ligu.

Aktuálna forma hovorí v náš prospech, vyhrali sme dva z posledných troch ligových duelov. Ružomberku sa naopak na jar veľmi nedarí, keď vyhral len raz (2:1 doma nad Trenčínom). V poslednom kole prehrala Ruža v Žiline 0:3.

Ako pohárové finále ovplyvní tento ligový súboj? „Dôležitá je regenerácia, aby si hráči po finále pohára oddýchli a načerpali nové sily. Do Ružomberka pôjdeme pozitívne naladení, získali sme trofej, po ktorej sme veľmi túžili. Chceme zvíťaziť aj v tomto ligovom zápase a potvrdiť pohárový triumf,“ vyhlásil Martin Ševela.

Tri kolá pred koncom ligy strácame na druhú Dunajskú Stredu bod a na lídra z Trnavy osem bodov. Víkendové kolo môže byť veľmi dôležité – buď sa v ňom definitívne rozhodne o titule, alebo sa záver sezóny ešte zdramatizuje. „Nehrozí žiadne uspokojenie po víťazstve v pohári. Sme profesionáli a stopercentne sa pripravujeme na ďalší duel. Aj v lige je ešte o čo hrať, sú tam body, meno klubu či hráčov. Momentálne sme tretí a je dôležité, aby aj hráči mysleli na to, že je možnosť ísť ešte vyššie. Pokiaľ je čo i len matematická šanca a nádej byť na tom v tabuľke lepšie ako teraz, treba o ňu bojovať. A kým bude šanca žiť, tak my budeme bojovať až do konca.“

S Ružomberkom sa stretneme tretíkrát v rozmedzí niečo vyše mesiaca. Vo všetkých štyroch tohtosezónnych vzájomných súbojoch sme boli úspešní – na jeseň 2:1 doma (góly Mareš, Holman) a 1:0 vonku (Oršula). Na jar sme doma zvíťazili 1:0 (Čavrič) a vo finále pohára 3:1 (Šporar, Božikov, Holman). „Oproti výkonu vo finále treba pridať čo sa týka ponukovej činnosti, rovnako naše držanie lopty môže byť ešte vyššie. Podobne ako vo finále potrebujeme využívať naše šance a byť dostatočne efektívni. Hrali sme proti sebe pred štyrmi dňami, takže vieme, čo od súpera môžeme očakávať. Ružomberok je variabilný čo sa týka štýlu hry, aj vo finále v závere prešiel na systém s tromi obrancami. Na tieto veci musíme adekvátne reagovať a taktiež hrať dôsledne a zodpovedne vzadu," vyhlásil 42-ročný Bratislavčan na lavičke najúspešnejšieho slovenského klubu. 

Tréner belasých tradične ozrejmil aj aktuálny zdravotný stav mužstva. „Vykartovaní sú Ibrahim Rabiu a Milan Rundič, takže miesto nich dostanú priestor iní hráči. Po finále hlásili nakopnutia Čavrič, Moha a Šporar, uvidíme, aký bude ich zdravotný stav v deň zápasu. Opäť budem prihliadať na to, že len stopercentne pripravený hráč môže dať maximum do zápasu a podľa toho aj zostavím základnú zostavu,“ uzavrel Martin Ševela.

Dôležité informácie

Na základe uznesenia č. 905 DK SFZ je voči klubu uložené predbežné ochranné opatrenie, spočívajúce v zákaze objednať si vstupenky do sektoru hostí na všetky súťažné stretnutia u súperov, až do ďalšieho rozhodnutia DK SFZ. Znamená to, že klub nemôže žiadať o vstupenky do sektoru hostí na zápas v Ružomberku a tieto vstupenky nebudeme môcť poskytnúť našim fanúšikom.

Zápas 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul medzi MFK Ružomberok a ŠK Slovan Bratislava sa začína v sobotu 5. mája o 17.00 h a povedie ho rozhodcovská trojica Kráľovič – Weiss, Hrmo. Duel budete môcť sledovať v priamom prenose na internetovej televízii huste.tv.

SLOVAN DO TOHO!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Najlepší vianočný darček = belasý vianočný darček.
Vladimír Weiss ml. o svojom aktuálnom zdravotnom stave.
Belasí by sa vo štvrťfinále Slovnaft Cupu stretli s Podbrezovou.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.