Úvod Správy Slovnaft Cup Božikov: Som hrdý, že môžem hájiť farby tohto klubu

Božikov: Som hrdý, že môžem hájiť farby tohto klubu

Vasil Božikov sa v drese Slovana Bratislava radoval zo svojej prvej trofeje v kariére.

Bulharský reprezentačný obranca rozšíril rady belasých v júli 2017. Takmer okamžite sa stal pevnou súčasťou základnej zostavy a prezentuje sa stabilnými, spoľahlivými výkonmi. Na prvý súťažný gól v drese Slovana čakal dlho, no prišiel v najlepšej možnej chvíli – v zatiaľ najväčšom zápase tejto sezóny.

Vasil vo finále Slovnaft Cupu strelil dôležitý druhý gól, ktorý padol v ideálnom čase – krátko po začiatku druhého polčasu. „Na tréningoch sa venujeme nácviku štandardných situácií. Máme dohodnuté nejaké signály s exekútorom rohových kopov Dávidom Holmanom, no samozrejme, nebudem hovoriť aké (úsmev). Po centri Dávida som si našiel loptu v šestnástke a hlavou som sa ju snažil umiestniť do protipohybu brankára. Teším sa, že to vyšlo,“ povedal šťastný strelec po zápase.

Belasí vo finále obhájili víťazstvo v Slovenskom pohári z minulého roka. Celkovo vyhrali domáci pohár už pätnásty raz a aj v tejto štatistike sú najúspešnejším slovenským klubom. „Pre mňa je to prvá trofej v kariére. V bulharskej lige som s Lovečom skončil na druhom a treťom mieste, v pohári som najďalej prešiel do semifinále. Je to pre mňa nový a nádherný pocit. Tieto okamihy patria k najkrajším v mojej kariére.“

Finálový duel od úvodu patril slovanistom. Tí prevýšili Ružomberok prakticky vo všetkých herných činnostiach a vo futbalovej verejnosti panuje široká zhoda, že naše víťazstvo je zaslúžené. Trofej je pre zverencov Martina Ševelu odmenou za celoročnú prácu. „Počas celého finále sme boli lepší a výsledok je podľa mňa spravodlivý. Verím, že sme fanúšikov potešili naším výkonom. Mrzí ma, že sme sa nemohli radovať priamo s nimi na štadióne, ale zároveň si vážim, že nás potom počkali v Bratislave. Som hrdý, že môžem hájiť farby tohto veľkého klubu. V Slovane som šťastný.“  

Vasil po góle adresoval oslavné gesto smerom k bočnej tribúne, kde boli najmä rodinní príslušníci a priatelia našich hráčov. „Bola tam moja priateľka i kamaráti, ktorí ma prišli podporiť z Bulharska. Teším sa, že som sa aj s nimi mohol radovať z tejto cennej trofeje,“ uzavrel Vasil Božikov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zažite aj v novej sezóne neopakovateľné chvíle a zážitky na našom Tehelnom poli s novou permanentkou na sezónu 2023/2024. Predaj permanentiek spúšťame v pondelok 12. júna.
Slovinský útočník sa sťahuje na východ republiky.
Belasé srdce o.z. poslalo darčeky ku Dňu detí do Detského kardiocentra NÚSCH a.s. pre malých pacientov, ktorým sme sa snažili aspoň trošku spríjemniť pobyt v nemocnici.

Neprehliadnite

Zapojením do dražby podporíte dobrú vec.
Zabezpečená obrana je veľakrát to, čo rozhoduje o úspechu alebo neúspechu v dôležitých zápasoch.
Zažite aj v novej sezóne neopakovateľné chvíle a zážitky na našom Tehelnom poli s novou permanentkou na sezónu 2023/2024. Predaj permanentiek spúšťame v pondelok 12. júna.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.