Úvod Správy Slovnaft Cup Šporar: Jeden z najdôležitejších gólov v živote

Šporar: Jeden z najdôležitejších gólov v živote

Andraž Šporar sa parádne rozbehol – v štvrtom zápase po sebe strelil úvodný gól duelu!

Prvý gól býva vo futbale veľmi dôležitý a to zvlášť vtedy, keď ste v pozícii papierového favorita. Andraž Šporar strelil v posledných štyroch dueloch úvodný gól zápasu a otvoril cestu Slovana k víťazstvám. V pohárovom finále to stihol za 25 minút.

Andraž využil perfektný center Mohu a hlavičkou nedal Macíkovi v bráne Ružomberka žiadnu šancu. „Bol to parádny center v podaní Mohu. Našiel som si miesto pred bránou a už mi zostávalo len umiestniť loptu hlavou do brány. Teším sa z gólu, no v prvom rade je dôležité, že sme uspeli ako tím,“ tak zneli prvé slová Andraža po úspešnom finále. 

„Možno sa to tak z tribúny nezdalo, no bol to náročný zápas. Počas celých deväťdesiatich minút sme boli dominantní, takže víťazstvo sme si plne zaslúžili. Tento deň bol dôležitý pre našich fanúšikov, pre nás i pre naše rodiny. Užívame si zisk trofeje, pretože toto sú okamihy, ktoré v kariére nezažívate každý deň,“ hovorí Andraž Šporar.

Skutočne, belasí vo finále herne dominovali a od úvodu jednoznačne smerovali za víťazstvom a trofejou. „Každá trofej je špeciálna. Táto chutí veľmi sladko a pre mňa osobne je veľmi dôležitá,“ vyjadril sa slovinský reprezentant k trofeji pre víťaza Slovnaft Cupu.

Andraž zbieral trofeje počas pôsobenia v Ľubľane i Bazileji. Včera získal svoj prvý pohár na Slovensku a pomohol k tomu dôležitým úvodným gólom. „Bol to jeden z najdôležitejších gólov v mojej doterajšej kariére. Prvýkrát som skóroval vo finále, čiže je to niečo špeciálne. Dnes sa tešíme z trofeje, od zajtra však opäť pracujeme a pripravíme sa na najbližší ligový duel.“

 

Andražovi to po zimnom príchode postupne začalo padať. Strieľa dôležité góly a hlavne, dokáže sa presadiť proti tým najťažším súperom, s akými sa na Slovensku môžeme stretnúť. „Bol som trpezlivý, teraz to prišlo a som veľmi šťastný. Dôležitý je však tím, mňa zaujíma len to, aby som pomáhal mužstvu. Na ihrisku sa bijeme jeden za druhého a sami vidíte, že to prináša výsledky,“ uzavrel Andraž Šporar.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.