Úvod Správy Niké liga Veľký večer pre Slovan Bratislava!

Veľký večer pre Slovan Bratislava!

Andraž Šporar sa presadil v treťom zápase v rade a výrazne prispel k víťazstvu v derby.

Derby prinieslo zápas dvoch odlišných polčasov. V tom prvom sme mali viac z hry, vzruchu pred bránou však bolo málo a belasí to skúšali skôr zo strednej vzdialenosti. Po prestávke začali padať góly, stupňovalo sa napätie i miera emócií. Zo zápasu vyšli víťazne naši hráči, ktorí stiahli náskok na lídra na osem bodov a zároveň sa na bod priblížili k druhej Dunajskej Strede.

Jedným z hrdinov večera bol Andraž Šporar. Slovinský útočník krátko po prestávke zužitkoval perfektný center Erika Čikoša a skóroval v treťom zápase po sebe. „Bol to náročný zápas. Bojovali sme jeden za druhého a som presvedčený, že sme si tri body zaslúžili. Počas celých deväťdesiatich minút sme boli lepším mužstvom. Je to veľký večer pre Slovan Bratislava!“

Andraž pri svojom presnom zásahu ukázal veľkosť útočníka. Z opakovaného záberu je vidno, ako si pohybom odskočil od brániaceho Kadleca, ktorého prakticky vypojil zo súboja o loptu. Potom už len Andraž nastavil nohu do centra Erika Čikoša a z prvej loptu upratal k ľavej žrdi. Jednoduchý a zároveň krásny gól. „Bol som v správnom čase na správnom mieste. Erik Čikoš poslal pekný center do stredu, využil som jeden okamih, keď som si mohol odskočiť od obrancu. Trafil som to ideálne a bolo 1:0,“ opísal šťastný strelec svoj presný zásah, po ktorom sa náležite radoval a vrhol sa do klbka radosti so spoluhráčmi. „V tej chvíli som prežíval silné emócie, bol som veľmi šťastný. Rovnako som sa však radoval aj vtedy, keď dal Moha náš druhý gól. Viem, že je to najväčšie derby na Slovensku a pre našich fanúšikov sú zápasy so Spartakom veľmi dôležité. O to viac sa teším, že tri body zostali v Bratislave.“ To, že je naozaj tímový hráč, ukázal Šporar aj pred pokutovým kopom, ktorý kopali Trnavčania. Pred penaltou prišiel za brankárom Michalom Šullom, povzbudil ho a ukázal, že penaltu chytí. Godál síce skóroval, ale keďže belasí vyhrali, na penaltu už nikto nemyslí...

Po zápase sa hráči poďakovali za podporu fanúšikom. Pred sektorom „pod hodinami“ absolvovali aj tradičnú ďakovačku „Vstaňte keď ste belasí“ a potom si s priaznivcami podali ruky. „Sladké víťazstvo pre nás a verím, že rovnako pre fanúšikov. Verím, že fanúšikov bude postupne chodiť viac. Na ihrisku bojujeme a aj keď niekedy nevyhrávame, ideme do toho naplno a bijeme sa za farby Slovana. Je to skvelý pocit, keď vidíte ľudí šťastných a deti, ako sa na od nadšenia smejú. To je dnes najdôležitejšie, pretože futbal hráme pre fanúšikov,“ pochvaľoval si Šporar fanúšikov.

Už v utorok podvečer nás čaká pohárové finále s Ružomberkom. Pôjdeme doň s veľmi pozitívnou emóciou z derby. „Klub ako Slovan by mal v každej sezóne vyhrať aspoň jednu trofej. Takže jednoznačne ideme do Trnavy s tým, že vo finále vyhráme a získame Slovenský pohár,“ uzavrel Andraž Šporar.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.