Úvod Správy Niké liga Derby vždy obrovskou motiváciou

Derby vždy obrovskou motiváciou

Róbert Vittek v rozhovore pred derby so Spartakom Trnava.

Na jar 2000 strelil pri víťazstve 3:0 nad Spartakom svoj prvý gól v seniorskom tíme Slovana. Odvtedy odohral veľa derby, v ktorých sa mu vždy darilo. Róbert Vittek je pripravený aj na zajtrajší zápas, ktorý bude špecifický. Dlhé, dlhé roky bol Slovan v pozícii, keď bojoval o titul a vyhrával trofeje, kým Spartak nezískal titul už 45 rokov.

Slovan ako najúspešnejší slovenský klub najdlhšie čakal na titul sedemnásť rokov (medzi rokmi 1975 – 1992). Po roku 1993 sme boli majstrami Slovenska osemkrát. Do derby sme teda v drvivej väčšine prípadov vstupovali z lepšej tabuľkovej pozície a v úlohe papierových favoritov. V tomto ročníku však Spartak môže prelomiť svoje 45-ročné čakanie na titul. Belasí si nepripúšťajú, že by sa tak stalo zajtra v Bratislave a nechcú zažiť to, čo sa tu odohralo v posledných dvoch sezónach. „Ja budem asi prvý, ktorý by tomu chcel zabrániť, pretože dva roky po sebe tu súperi oslavovali titul. Myslím si, že by už stačilo,“ povedal Róbert Vittek.

V rámci sezóny 2017/18 je to už šieste derby. Na jeseň sme vyhrali oba vzájomné súboje (2:1 v Trnave a 1:0 v Bratislave, na jar je bilancia vyrovnanejšia. V Trnave sme po viacerých sporných momentoch prehrali 0:1, v pohárovom semifinále sa zrodili remízy 1:1 a do finále sme postúpili po penaltovom rozstrele. „Jarná časť je vždy vyrovnanejšia než jesenná, a platí to aj o našich vzájomných zápasoch. Pri všetkej úcte, kvalitu máme vyššiu a sme jednoznačne futbalovejšie mužstvo. Musíme sa im však minimálne vyrovnať v bojovnosti, srdiečku a prejaviť kvalitu na ihrisku. Trnave ide o všetko, nám však povinnosť tiež velí vyhrať.“

Belasí sa na derby dobre naladili víťazstvom 3:1 v Trenčíne. Spartak pred týždňom v Ružomberku remizoval 0:0. „Chceme nadviazať na dobrý výkon z Trenčína a potvrdiť tri body, ktoré sme si odtiaľ priviezli. Pevne verím, že odstránime výkyvy a stabilizujeme naše výkony,“ vyhlásil odchovanec Slovana Bratislava.

Slovan bojuje v závere sezóny na dvoch frontoch, pričom už v utorok nás čaká finále Slovenského pohára. „V prvom rade zatiaľ nemyslíme na pohár. Naše myšlienky smerujú len k najbližšiemu duelu. Je to stále derby, najväčší zápas na Slovensku a veľmi dôležitý zápas pre Slovan. Určite sa nebudeme šetriť a dáme do toho všetko, aby sme z derby vzišli víťazne. Derby je vždy obrovskou motiváciou a ja sa naň už veľmi teším.“

Derby v tejto sezóne mali podobný priebeh – Slovan tvoril, Spartak bránil. „Trnava sem príde neprehrať, podľa mňa to bude o dobýjaní obrany. Je na nás, aby sme boli kreatívni a niečo vpredu vymysleli. Myslím si, že aj keď hráme v apríli proti sebe už štvrtýkrát, tak vždy sa môžeme nejako navzájom prekvapiť,“ myslí si najlepší strelec slovenskej futbalovej reprezentácie.

Róbertovi Vittekovi sa proti Trnave vždy strelecky darilo. V pamäti fanúšikov určite zostal vzájomný zápas z apríla 2016, keď Robo dvomi parádnymi gólmi výrazne prispel k domácemu víťazstvu 4:1. „Na derby mám veľa spomienok, vždy sa mi proti Trnave darilo aj gólovo. Teraz o tom však nechcem hovoriť, pretože to nie je o mojich spomienkach, ale o tom, aby sme v sobotu vyhrali. To je najdôležitejšie.“

Pre fanúšikov je pripravená fanzóna, ktorá bude otvorená od 18:30. Hlavným bodom programu je vystúpenie kultovej kapely Karpina. „Myslím si, že zápas s Trnavou je pozvánkou sám o sebe. Fanúšikov Trnavy určite príde veľa, majú na dosah niečo, čo už dlho nedosiahli. Verím, že príde aj veľa našich fanúšikov, i keď ťažko ich teraz budem nejako pozývať, pretože kto chce, ten si cestu nájde. Pevne verím, že to bude dobrý futbal v peknej atmosfére,“ uzavrel Róbert Vittek.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.