Úvod Správy Juniori Juniorka nadelila Rovinke päť gólov

Juniorka nadelila Rovinke päť gólov

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Rovinkou 5:1.

Naši juniori, ktorí boli posilnení o niekoľkých hráčov z prvého tímu, si v 22. kole III. ligy Bratislava pripísali hladké víťazstvo. Belasí zvíťazili nad Rovinkou vysoko 5:1. Svoje premiérové góly v belasom strelil útočník Boris Cmiljanič.

Slovanisti od úvodu potvrdzovali úlohu favorita. Už v sedemnástej minúte sa ujali vedenia, keď útočník Boris Cmiljanič dosiahol svoj premiérový zásah za Slovan Bratislava – 1:0. Cmiljanovičovi zápas očividne chutil, v 38. minúte pridal aj svoj druhý gól a zvýšil náskok Slovana – 2:0. Krátko po ňom sa presadil aj najlepší strelec David Hrnčár, ktorý sa tak priblížil k hranici tridsiatich gólov v sezóne.

V úvode druhého dejstva Rovinka znížila, belasí však nepripustili žiadnu drámu. Opäť sa vrátili do dobrého tempa a ťažili aj z dobrej hry stredovej formácie, kde v strede spolupracovali Zemko a Mašulovič. Práve prvý menovaný sa v 56. minúte strelecky presadil a opäť upravil na rozdiel triedy – 4:1. Gólový účet uzavrel David Hrnčár, ktorý tak vedie tabuľku kanonierov s parádnymi 30 gólmi!

„Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou, dali sme pekné góly a zaslúžene sme zvíťazili. Po zaváhaní v Svätom Juri nebola atmosféra v tíme najlepšia. Chlapci k tomu teraz pristúpili oveľa zodpovednejšie, chceli napraviť pokazený dojem z predchádzajúceho zápasu a na ihrisku to aj bolo vidno. S výnimkou slabšej desaťminútovky v druhom polčase náš výkon splnil moje očakávania, boli sme jasne lepší a dokázali sme byť aj dostatočne efektívni,“ zhodnotil tréner Ján Kozák ml.

Belasí sú v tabuľke na štvrtom mieste so ziskom 46 bodov a skóre 91:24. V lige majú s prehľadom najlepšiu ofenzívu, na lídra z Petržalky však strácajú dvanásť bodov. Najbližšie cestuje naša juniorka do Vajnôr, kde sa predstaví v nedeľu 29. apríla o 17.00 h.

ŠK Slovan Bratislava juniori – TJ Rovinka 5:1 (3:0)

Góly: 17. a 38. Cmiljanič, 39. a 64. Hrnčár, 56. Zemko – 53. Schwinghammer

Žltá karta: 23. Kusalík (Rovinka)

Rozhodovali: Straka – Bláha, Dujava

Návšteva: 130 divákov

Slovan juniori: Greif – Nedorost (80. Kočik), Antálek, Droppa (69. Kitka), Chouchoumis – Zemko – Hrnčár, Mašulovič, Oršula (67. Petráš) – Duda (74. Brodziansky) - Cmiljanič (80. Kozlovský)

Rovinka: Pafčo – Baluch, Blaho, Štefunko, Lešinský, Čamaj (74. Remža), Taiwo, Kusalík (59. Kalmán), Schwinghammer (68. Rýdzi), Konečný (59. Cisárik), Ivan (59. Ducký)

ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
V sobotu sme ocenili najlepšie hráčky a hráčov z Akadémie za mesiac marec.