Úvod Správy Fortuna liga Rabiu po exkluzívnom góle: Očakávam od seba viac

Rabiu po exkluzívnom góle: Očakávam od seba viac

Ibrahim Rabiu si v Trenčíne otvoril svoj strelecký účet v Slovane Bratislava.

Jeden z najkrajších gólov jarnej časti sezóny? Ibrahim Rabiu vykúzlil vo včerajšom zápase nádherný futbalový okamih. Z kraja šestnástky napriahol ľavačkou, lopta nabrala parádnu trajektóriu a zapadla ku vzdialenejšej žrdi trenčianskej brány. Ibiho prvý gól za Slovan snáď ani nemohol byť krajší.

„Mal som voľný priestor na kraji šestnástky a hneď mi prebleskla hlavou myšlienka, že vystrelím k vzdialenejšej žrdi. Keď som videl, že lopta padá do siete, tak som bol veľmi šťastný. Toto bol druhý najkrajší gól v mojej doterajšej kariére,“ povedal Rabiu po zápase. Zaujímavé je, že ten vôbec najkrajší strelil takmer presne dvomi rokmi a tiež na trenčianskom trávniku.

Po stretnutí dostal Martin Ševela na tlačovej konferencii otázku na výkon Ibrahima Rabia. Ševela pochválil svojho zverenca za exkluzívny gól, no dodal, že od Rabia očakáva viac a práve on musí byť motorom akcií Slovana. Čo na to samotný hráč? „Tiež očakávam od seba viac. Nie je ľahké vrátiť sa po operácii späť do top formy. Každý deň tvrdo trénujem a podriaďujem všetko tomu, aby som hral na maxime svojich možností. Duel v Trenčíne mi dodal viac sebadôvery, po góle som hral uvoľnenejšie a na ihrisku som sa cítil naozaj dobre.“

Rabiu si v Trenčíne otvoril strelecký účet v drese Slovana. Čaká ho zápisné do tímovej pokladnice? „Robo Vittek mi hneď po zápase hovoril, že zápisné ma neminie. Uvidíme, koľko to bude, ešte si to prediskutujeme v kabíne. Zápisné za prvý gól však zaplatím veľmi rád,“ zasmial sa nigérijský stredopoliar.

Belasí pod hradom Matúša Čáka vyhrali prvýkrát od februára 2016. Zaujímavé je, že sa zopakoval rovnaký výsledok z minulotýždňového merania síl. Tentoraz však znel víťazný pokrik z kabíny Slovana. „Hrali sme viac ako tím, podporovali sme sa navzájom a plnili pokyny od trénera. Nerád hovorím o svojom individuálnom výkone, pretože na ihrisku sme jedenásti a jeden hráč nič nezmôže. Zvíťazili sme ako tím, ako Slovan Bratislava a to ma dnes najviac teší.“

Ibrahim Rabiu nastúpil proti svojmu bývalému klubu. Po svojom presnom zásahu sa samozrejme tešil a usmieval, smerom k tribúne však zároveň adresoval zmierlivé gesto. „Z gólu som sa tešil, no z úcty voči fanúšikom Trenčína som ho nechcel okázalo oslavovať. Niečo som tu odohral a som človek, ktorý si váži, keď ho niekto ocení. Aj preto ma potešilo, že ma fanúšikovia pri striedaní vytlieskali," prezradil Ibi, jedným dychom však dodal. „Teraz som šťastný v Slovane, ktorému odvádzam maximum. Verím, že spolu s našimi fanúšikmi zažijeme ešte veľa pekných futbalových okamihov a radosti,“ uzavrel hrdina včerajšieho zápasu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Myenty Abena pred odvetou s Olympiakosom.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.

Neprehliadnite

André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.