Úvod Správy Fortuna liga Najdôležitejšie je, že tri body putujú do Bratislavy

Najdôležitejšie je, že tri body putujú do Bratislavy

Andraž Šporar v Trenčíne otvoril skóre a položil základ víťazstva Slovana.

Cez týždeň skóroval v Trnave v jedenástej minúte, dnes na otvárací presný zásah v Trenčíne potreboval o dve minúty menej. Andraž Šporar si v pokutovom území našiel center od Nona a prudkou hlavičkou nedal Šemrincovi šancu. Otvoril tým cestu Slovana za víťazstvom. 

Andražovi dnešný zápas chutil. Operoval na veľkom priestore, vyhral veľa osobných súbojov a tesne pred prestávkou vypracoval výbornú pozíciu pre Mohu. V druhom dejstve z diaľky takmer prehodil Šemrinca. „Som veľmi šťastný, že sme vyhrali. Počas celého zápasu sme boli lepší než súper. Tentoraz sme to potvrdili aj gólmi, boli sme efektívni a dokázali sme trikrát skórovať. Dnešok bol pre nás veľmi dôležitý a víťazstvo si vážime,“ zneli prvé slová útočníka Slovana po zápase.

Otvárací gól duelu padol po rohovom kope. Nono, ktorý perfektne zapadol do zostavy, vyslal prudký center do šestnástky. Lopta padala pred päťku, kde sa Andraž Šporar presadil vo vzdušnom súboji. „Bol to taký klasický gól zo štandardnej situácie (úsmev). Nono poslal výborný center, ja som si našiel miesto pred bránou a už som sa to len snažil hlavou umiestniť do siete,“ opísal šťastný strelec gólový okamih.

Belasí hrali dnes s ľahkosťou a jednoducho. Trenčínu dokonale odplatili minulotýždňovú prehru 1:3 a na treťom mieste sa odpútali od Žiliny. Na druhú Dunajskú Stredu strácame aktuálne štyri body. „Podali sme veľmi dobrý tímový výkon. Bili sme sa jeden za druhého a jedine takto môžeme pravidelne vyhrávať.“

Andraž strelil dôležitý gól v pohári v Trnave i dnes v lige. Presné zásahy očividne pomohli aj jeho sebadôvere a v dnešnom zápase patril k najlepším hráčom na ihrisku. „Nepozerám sa na to tak, že pre moju sebadôveru sú dôležité góly. Sebadôvera mi rastie vtedy, keď vyhrávame! Nielen ja, ale my všetci v prvom radi makáme pre tím a zaujíma nás len to, aby Slovan vyhrával. Samozrejme som rád, keď sa strelecky presadím, no prvoradá je práca pre tím. Ak budeme vyhrávať, tak porastie sebadôvera nás všetkých, čo sa určite ukáže aj na ihrisku. Dnes je najdôležitejšie to, že tri body putujú do Bratislavy,“ vyhlásil slovinský reprezentant.

Slovanisti majú za sebou náročnú zápasovú sériu a anglické týždne. Teraz majú priestor nabrať dych a pripraviť sa na vyvrcholenie sezóny – záverečné štyri ligové kolá a finále Slovenského pohára. „Máme za sebou veľa zápasov v krátkom slede, bolo to emočne i fyzicky náročné. Potrebujeme si trochu oddýchnuť, zregenerovať a nabrať sily na ďalšie duely. Naším cieľom je získať v lige čo najviac bodov a vyhrať pohár,“ uzavrel Andraž Šporar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Myenty Abena pred odvetou s Olympiakosom.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.

Neprehliadnite

André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.