Úvod Správy Fortuna liga Ševela: Sme dobre naladení a odhodlaní odviesť maximum

Ševela: Sme dobre naladení a odhodlaní odviesť maximum

Slovanisti sa v nedeľu o 17.00 h predstavia na ihrisku AS Trenčín.

Trnava a Trenčín – to sú v apríli jediní súperi belasých. Štvorzápasovú porciu so Spartakom sme nezačali ideálne, najväčšieho rivala sme však v stredu vyradili v Slovenskom pohári a zahráme si vo finále. Podarí sa nám niečo podobné aj s Trenčínom? Martin Ševela verí, že AS vrátime prehru 1:3 z minulého víkendu.

Čaká nás veľmi dôležitý súboj. Stretne sa tretí tím tabuľky s piatym, pričom Slovan a Trenčín aktuálne delí päť bodov. Kým belasí sa môžu do pohárovej Európy kvalifikovať stále cez ligu i pohár, Trenčania už bojujú len na ligovom fronte.

Sily si zmerajú dve najlepšie ofenzívy v súťaži – Trenčín dal 65 gólov, Slovan sa strelecky presadil 49-krát.

„Trenčín nás pred týždňom ničím neprekvapil, dali sme im však nechcený darček v podobe dvoch gólov v úvode. Boli to naše chyby, vyplývajúce z nezodpovednosti v istých situáciách. Keď sa týchto chýb vyvarujeme, tak určite môžeme v Trenčíne pomýšľať na dobrý výsledok. V priebehu týždňa sme sa dobre naladili postupom do finále Slovenského pohára. Máme tam nejaké menšie nakopnutia, hráči sa postupne dávajú dokopy. Oproti pohárovému zápasu pravdepodobne urobím zmeny v zostave. Aké to budú, to si zatiaľ nechám pre seba,“ povedal Martin Ševela.

Belasí majú v apríli nabitý zápasový program. Hráči i tréneri si však vyššiu záťaž pochvaľujú. „Hráči hovoria, že majú radšej zápasy než tréningy. Tiež mám rád takéto anglické týždne. Mužstvo je po fyzickej stránke dostatočne pripravené a nemá problém zvládnuť tri zápasy za týždeň. Samozrejme, určitým spôsobom sme tomu prispôsobili tréningový proces – vo štvrtok sme boli rozdelení na skupiny, jedna mala regeneračný tréning a druhá trénovala normálne naplno. V piatok i dnes sme už trénovali všetci pokope.“ Do zápasu ešte nebude môcť nastúpiť Arťom Suchockij. Dobrou správou však je, že ukrajinský obranca postupne začína trénovať s mužstvom na ihrisku.

Postup v pohári, zvlášť proti najväčšiemu rivalovi a po dramatickom penaltovom rozstrele, priniesol medzi belasých viac pozitívnej energie. „Nálada sa zlepšila, pohárový postup nám dodal pozitívnu emóciu. Nemôžeme však teraz povedať, že sa sústredíme len na finále pohára. Máme tu ešte dôležité ligové zápasy, v ktorých urobíme maximum pre úspech klubu,“ vyhlásil 42-ročný Bratislavčan.

AS Trenčín je jediné mužstvo, s ktorým máme v lige celkovú nepriaznivú bilanciu. V tejto sezóne sa vo vzájomných zápasoch zrodili dve remízy – 2:2 v Trenčíne (góly Hološko 2) a 1:1 v Bratislave (Mareš). Pred týždňom sa v Bratislave radoval Trenčín po triumfe 3:1. V Trenčíne sme naposledy zvíťazili vo februári 2016 po výsledku 2:0. Martin Ševela chce tento fakt zmeniť. „Som presvedčený, že zajtra vybehneme na zápas tak, ako sme si predsavzali pred týždňom, že budeme dominantní a strelíme prvý gól. Nebude to ľahké, súper má tiež svoje ciele, my sa však pozeráme na seba. Pred týždňom sme mali viac šancí i striel na bránu, no súper nás vyškolil v efektivite. Práve efektivita je pre výsledok zápasu nesmierne dôležitá, pretože ak premeníte šance a dáte góly, rastie sebavedomie celého mužstva. Potrebujeme byť efektívni a využiť naše príležitosti, ktoré si určite vypracujeme. Zajtra to môže byť opäť pekný futbal, verím, že tentoraz s úspešným koncom pre nás,“ uzavrel tréner Slovana.

 

Vstupenky

Vstupenky na zápas si budete môcť zakúpiť od 16.15 h pred sektorom hostí priamo od zástupcu ŠK Slovan Bratislava. Cena vstupenky bola organizátorom zápasu stanovená na 5 eur.

Dôležité informácie

Zápas 6. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul medzi AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava sa začína v nedeľu 22. apríla o 17.00 h a povedie ho rozhodcovská trojica Ochotnický – Bobko, Chládek. Zápas budete môcť naživo sledovať na internetovej televízii huste.tv.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Myenty Abena pred odvetou s Olympiakosom.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.

Neprehliadnite

André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.