Úvod Správy Slovnaft Cup Výbuch radosti vďaka dobrej intuícii

Výbuch radosti vďaka dobrej intuícii

Michal Šulla bol v Trnave hrdinom belasých.

Vukan Savičevič sa raduje, vyskočí na brankára Michala Šullu a okolo tejto dvojice sa čoskoro vytvorí radostné klbko belasých. Emócie sú na maxime, veď všetci s belasým srdcom majú za sebou infarktové chvíle. Na našu radosť so šťastným koncom – Slovan vyradil Trnavu a zahrá si vo finále pohára!

Niečo také sa dialo po dnešnom pohárovom stretnutí. Radostný pokrik slovanistov z kabíny sa rozliehal po celom štadióne a na všetkých cez hráčov, trénerov, masérov po kustódov bolo badať veľké nadšenie. Hrdinom okamihu bol Michal Šulla, ktorý v rozstrele chytil dve penalty. V druhej sérii zlikvidoval pokus Pehlivana a v tretej vychytal Yilmaza. „Dokázal som pomôcť chalanom dostať sa do finále, sú to výborné pocity. Škoda, že sme si postup neuhrali v riadnom hracom čase a pripustili sme takúto drámu. Teraz sa však tešíme z postupu, vyradili sme najväčšieho rivala a už len jeden zápas nás delí od obhajoby trofeje,“ povedal náš brankár.

V penaltovom rozstrele je futbalový brankár v špecifickej pozícii. Pod oveľa väčším psychickým tlakom je totiž exekútor penalty. História si pamätá buď neúspešných autorov penált, alebo brankárov, ktorí v rozstrele nečakane zahviezdili. „V rozstrele si ako brankár v pozícii, že nemáš čo stratiť a môžeš tímu len pomôcť. Psychický tlak je na strelcovi. Dnes som cítil zodpovednosť za celý tím a pri penaltách som bol maximálne koncentrovaný. Veľmi sa teším, že mi to vyšlo.“

Ako po zápase priznal tréner Martin Ševela, tak slovanisti pokutové kopy vo veľkom netrénovali. Včera si ich po predzápasovom tréningu skúšalo len niekoľko hráčov. Belasí chceli rozhodnúť v riadnom hracom čase, no futbalový osud to zariadil inak a pripravil takúto veľkú drámu. „Včera sme sa s trénerom brankárom Miroslavom Hrdinom bavili o prípadnom penaltovom rozstrele a pozerali sme si niektorých trnavských hráčov. Aj pred samotným rozstrelom sme prehodili pár slov, Miro mi dal nejaké rady (úsmev). Chytené penalty však boli najmä o intuícii,“ vyhlásil 26-ročný brankár.

Rozstrely zo značky pokutového kopu sú z veľkej miery o psychike. Michal Šulla pred tretím trnavským pokusom, ktorý zahrával Yilmaz, reklamoval postavenie lopty. Tú si Yilmaz nepostavil úplne presne na biely bod. Šulla reklamoval, tribúny hromžili, a Yilmaz zrejme znervóznel. Náš brankár jeho strelu k ľavej žrdi bravúrne vyrazil a dal Slovanu rozdielovú výhodu. „Áno, bol to z mojej strany zámer, snažil som sa rozladiť Yilmaza. Loptu si však skutočne nepostavil úplne presne na biely bod. Čas sa naťahoval, Yilmaz bol rozhodený a mne sa podarilo zneškodniť jeho penaltu.“

Pre Michala Šullu to nebol jednoduchý deň. V prvom dejstve bravúrne vyrazil strelu Čanturišviliho pod brvno, no potom po nedorozumení v našej defenzíve inkasoval z kopačky Egha. V kľúčových okamihoch však zažiaril a vychytal belasým finále. „Dnes sme to doslova vybojovali, chalani poctivo odmakali celý zápas. Mali sme to uhrať v riadnom hracom čase, vypracovali sme si viac príležitostí a boli sme lepší. Pripustili sme drámu, tá našťastie dobre dopadla. Sme blízko k zisku trofeje, ktorú si nechceme nechať ujsť. Vo finále pôjdeme za víťazstvom,“ uzavrel slovenský reprezentant.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V Banskej Bystrici sa predstavíme v utorok o 16:00.
Zápas bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.