Úvod Správy Slovnaft Cup Slovan po dráme postúpil do finále Slovnaft Cupu!

Slovan po dráme postúpil do finále Slovnaft Cupu!

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v Trnave po penaltovom rozstrele.

ŠK Slovan Bratislava postúpil do finále Slovnaft Cupu, keď v Trnave zvíťazil po penaltovom rozstrele. Rozhodujúci pokutový kop premenil Vukan Savičevič. Finále sa hrá 1. mája v Trnave, súperom belasých bude MFK Ružomberok.

Belasí začali podľa očakávaní aktívne a v úvodných minútach Trnavu takmer nepustili k lopte. V 11. min sme sa ujali vedenia, keď Holmanov center z rohu prepadol na zadnú žrď. Rundič sa z voleja oprel do lopty a Chudý síce jeho strelu vyrazil, no pozorný Šporar doklepol loptu do brány – 0:1. Zakrátko mohol Holman postupovať sám na Chudého, no Hladík v poslednej chvíli odvrátil na roh. Hra sa potom upokojila, Slovan mal stále hernú prevahu, no bez väčších príležitostí. Domáci prvýkrát vystrelili až v 38. min, keď Šulla vytlačil nepríjemnú strelu Čanturišviliho pod brvno. Slovanisti svoj náskok do prestávky neudržali. V 43. min využil Egho nedorozumenie v obrane Slovana a strelou k pravej žrdi vyrovnal – 1:1.

Cez prestávku zrealizoval Martin Ševela jedno striedanie, miesto Aleksandara Čavriča prišiel na ihrisko Filip Hološko. V 49. min sa Nono oprel do lopty zo vzdialenosti 20 metrov, jeho strela tesne minula ľavú žrď. Slovan pokračoval v aktivite. V 58. min brankár Chudý len vyrazil strelu Mohu, čo využil dobiehajúci Holman, ktorý prehodil Chudého. Oblúčikom našiel na zadnej žrdi Hološka, ten hlavičkoval, no Chudý na čiare zachránil Trnavu od gólu. V 63. min mal Hološko ďalšiu veľkú šancu, keď po skrumáži v šestnástke vypálil prudko z otočky, Chudý opäť zasiahol. Belasí mali v 76. min k dispozícii priamy kop z výhodnej pozície, tečovaná strela Holmana letela tesne vedľa brány. V 85. min potiahol Šporar loptu po ľavom krídle a prihral do stredu, tam však Holman ani Hološko nedokázali usmerniť loptu do siete.

Zápas tak dospel do rozstrelu zo značky pokutového kopu. Rozhodujúci premenil Vukan Savičevič a poslal Slovan do finále!

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1), 3:4 na pok. kopy

Góly: 43. Egho - 11. Šporar

Žlté karty: 24. Sloboda - 18. Sekulič, 64. Bajrič

Rozhodovali: P. Hrčka – Weiss, D. Hrčka

Návšteva: 6180 divákov

Spartak: Chudý – Kadlec, Hladík, Godál, Čivič – Pehlivan, Sloboda (75. Yilmaz) – Jirka, Pekár (55. Ofosu), Čanturišvili - Egho (87. Tóth)

Slovan: Šulla – Sekulič (80. Saláta), Bajrič, Božikov, Rundič – Nono – Rabiu (72. Savičevič), Holman – Čavrič (46. Hološko), Šporar, Moha

Penaltový rozstrel:

Jirka namieril k pravej žrdi, Šulla vystihol stranu, no na prudkú strelu nedosiahol - 1:0

Moha skúsil oblúčik ponad brankára, Chudý ale zostal stáť a vyrazil - 1:0

Šulla bravúrne vyrazil strelu Pehlivana k pravej žrdi - 1:0

Hološko s prehľadom umiestnil loptu do pravého horného rohu a vyrovnal stav rozstrelu - 1:1

Tretiu sériu začal Yilmaz, Šulla jeho strelu k ľavej žrdi skvele vytlačil a dal Slovanu výhodu - 1:1

Božikov ľavačkou trafil k ľavej žrdi, Chudý šiel na opačnú strelu a belasí sa ujali vedenia - 1:2

Čanturišvili namieril k pravej žrdi, Šulla vystihol stranu, no na loptu nedosiahol - 2:2

Holman v závere štvrtej série namieril s prehľadom k pravej žrdi, Slovan iba krok od postupu - 2:3

Godál mal aj šťastie, od žrde mierila lopta do brány - 3:3

Savičevič poslal loptu k pravej žrdi, Slovan postúpil - 3:4