Úvod Správy Mládež Starší dorastenci o dva body bližšie k prvému miestu

Starší dorastenci o dva body bližšie k prvému miestu

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Naše mládežnícke tímy majú za sebou úspešný týždeň. Starší dorastenci natiahli v Bardejove víťaznú sériu na štyri zápasy. Na východe išli do vedenia už v 3. minúte, keď bol na konci rýchlej kolmej akcie David Strelec, ktorý dal svoj pätnásty gól v sezóne. V druhom polčase svoj náskok ešte zvýšili na konečných 3:0. Zverenci Vladimíra Gálu tak využili remízu vedúcej Žiliny v Trenčíne a lídrovi sa priblížili na rozdiel dvoch bodov. Pred tretím Ružomberkom majú sedembodový náskok.

S bardejovskými rovesníkmi si v domácom prostredí poradili aj mladší dorastenci Slovana. U17 strelila dôležitý gól do šatne a poistku pridala šesť minút pred koncom duelu. Naša U16 po minulotýždňovej remíze v Trnave tentokrát potvrdila, že body stráca iba výnimočne. O jasnom triumfe nad Bardejovom rozhodla tromi gólmi už do prestávky a napokon z toho bolo víťazstvo 5:0. Dvakrát sa presadil Matej Rosenberger, ktorý má na konte 18 presných zásahov a poradie kanonierov vedie s päťgólovým náskokom.

S trojbodovým ziskom sa z Dunajskej Stredy vrátili obe naše družstvá starších žiakov. Belasá U15 vyhrala po takmer rovnakom priebehu ako jej o dva roky starší kolegovia nad Bardejovom. Tesne pred prestávkou sa ujala vedenia a desať minút pred koncom strelila aj druhý gól. Skvelý obrat sa podaril našej U14, ktorá v 44. minúte prehrávala už 0:2. V zvyšných 26 minútach strieľali góly už len slovanisti a napokon vyhrali 3:2.

Mladší žiaci odohrali tesné súboje s Trenčínom. Našej U13 sa z polčasových 1:1 podarilo v druhom dejstve súperovi odskočiť na 3:1 a v tabuľke sa mu na prvých dvoch priečkach bodovo vyrovnala. Slovanisti navyše majú ešte jeden zápas k dobru. Stretnutie U12 sa skončilo nerozhodne 1:1.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

24. kolo

Partizán Bardejov – ŠK Slovan 0:3 (0:1) – Strelec, Habodasz, Hudák

Zostava Slovana: Trnovský – Kočik, Jakub Lacko, Jakub Baláž, Majling (75. Haramia), Habodasz, Potoma (67. Hudák), T. Nagy, Jackuliak (80. Livora), Kozlovský, Strelec

24. kolo

ŠK Slovan – Partizán Bardejov 2:0 (1:0) – Orság, Tóth

Zostava Slovana: Zváč – Užík, Orság, Valentín, Tóth, Lavrinčík, Lichý, Giesser (75. Mifkovič), Bekö (65. Aksamit), Polakovič (57. Sopóci), Sabadoš (57. Dohnanský)

24. kolo

ŠK Slovan – Partizán Bardejov 5:0 (3:0) – Rosenberger 2, Hornyák, Čerepkai, Rácz

Zostava Slovana: Kolláth – Rácz, Polčic (58. Galovič), Uhlár (18. Rosenberger), Juraj Lacko, Palacka, Hornyák (58. Szetei), P. Bartoš, V. Duffek, Čerepkai (58. Majkút), Tučný