Úvod Správy Fortuna liga Vittek: Ocenenie od fanúšikov ma hreje pri srdci

Vittek: Ocenenie od fanúšikov ma hreje pri srdci

Róbert Vittek dnes výrazne oživili hru a prihral na gól Vukana Savičeviča.

Najskúsenejší hráč opäť ukázal, aký dokáže byť pre Slovan platný. Róbert Vittek vybehol na ihrisko za nepriaznivého stavu 0:2. Svoj zápasový part zohral ukážkovo. Bol ústrednou postavou druhopolčasového náporu, pri ktorom boli slovanisti blízko k zisku minimálne bodu.

„Na ihrisko som išiel s tým, že chcem spolu s tímom zvrátiť vývoj zápasu. Mali sme tam šance na to, aby sme minimálne vyrovnali, no nestačilo to. Treba hrať celý zápas a hlavne premieňať príležitosti, ktorých sme mali dostatok. Trenčín bol dnes veľmi efektívny a preto vyhral,“ zhodnotil sklamaný Vittek po stretnutí.

Belasým sa v 68. minúte podarilo znížiť na 1:2. Strojcom gólovej akcie bol práve Róbert Vittek, ktorý si na ľavom kraji šestnástky prebral prihrávku od Mohu a už z úrovne bránkovej čiary centroval na zadnú žrď. „Videl som, že Vukan beží na zadnú žrď, tak som prehodil oboch obrancov. Vukan bol potom vo výbornej pozícii a trafil to do siete. Takýchto situácií potrebujeme v zápase viac. Mali by sme posielať viac lôpt za obranu a zároveň by z kraja mali prichádzať adresné centre. Máme kvalitu na to, aby sme sa dostali do koncovky, na to však potrebujeme aj kvalitné finálne prihrávky.“ V závere Vittek ďalšou peknou prihrávkou pripravil vyloženú pozíciu pre Filipa Hološka, ten vystrelil prudko, no tesne nad bránu už prekonaného Šemrinca. 

Tón zápasu udala jeho úvodná štvrťhodina. Slovanisti totiž už po troch minútach inkasovali. Potom mohli okamžite vyrovnať, lenže Rabiu nedotlačil loptu do odkrytej brány. Nedôslednosť v obrane potom spôsobila gól Trenčína na 0:2. Z tohto úderu sa naši hráči spamätávali dlhšie a uvedomujú si, že fanúšikovia dnes čakali viac. „Nehrali sme tak, ako sme si predsavzali a predstavovali. Snaha bola, chceli sme, ale treba ukázať viac. Treba sa zamyslieť nad tým, čo kto odovzdáva Slovanu a či mu vracia všetko, čo mu klub dáva. Musíme byť na seba kritickí a vstúpiť si do svedomia. Slovan je značka, s ktorou nemôžeme hazardovať. V bojovnosti sa vám dnes vyrovná už každý. Bez srdca sa však neukáže ani kvalita, ktorá v našom tíme bezpochyby je.“

Náladu na krytej tribúne zlepšovala skupinka priaznivcov, ktorí podľa jazyka pricestovali pravdepodobne z Nemecka. Tí viackrát skandovali meno Róberta Vitteka, ktorý im po zápase venoval svoj dres. Pri odchode z hracej plochy vytlieskali Vitteka aj ďalší fanúšikovia Slovana roztrúsení po celom štadióne. „Vždy ma hreje pri srdci, keď ľudia ocenia to, že vždy nechám na ihrisku všetko a chcem bojovať za tento klub aj za nepriaznivého stavu. Viem, že to z mojej strany nie je vždy ideálne, ale pri každom štarte sa snažím odviesť maximum a pomôcť Slovanu. Cením si potlesk od fanúšikov,“ vyhlásil náš odchovanec.

 

Belasých už v stredu o 17.00 h čaká odvetný zápase semifinále Slovenského pohára v Trnave. Po domácej remíze 1:1 majú pred sebou náročnú, ale riešiteľnú úlohu. „Čaká nás dôležitý zápas v Trnave, povinnosť nám velí napraviť dojem po dnešku a postúpiť. Cieľ, ktorý sme si stanovili pred jarnou časťou, zostáva rovnaký – dostať sa do pohárovej Európy. Najjednoduchšia cesta vedie cez pohár a preto sa už plne koncentrujeme na odvetu v Trnave. Chceme postúpiť do finále,“ uzavrel najlepší strelec slovenskej reprezentácie.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V Banskej Bystrici sa predstavíme v utorok o 16:00.
Zápas bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.