Úvod Správy Niké liga Druhopolčasový nápor na body nestačil

Druhopolčasový nápor na body nestačil

ŠK Slovan Bratislava prehral s Trenčínom 1:3.

Slovanisti v 5. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy podľahli Trenčínu 1:3. O zápase rozhodol nevydarený úvod, keď belasí už po pätnástich minútach prehrávali 0:2. Druhopolčasová aktivita a kontaktný gól Savičeviča už na bodový zisk nestačili.

Belasým vôbec nevyšiel vstup do zápasu. Už v tretej minúte inkasovali, keď Šulla nedosiahol na strelu Čatakoviča z priameho kopu – 0:1. O pár sekúnd mohlo byť vyrovnané. Čavrič zabojoval na pravej strane, kde obohral vybiehajúceho Šemrinca a poslal loptu na zadnú žrď. Rabiu mal pred sebou dvoch obrancov a odkrytú bránu, loptu žiaľ ani na dvakrát neprepasíroval za čiaru. V 7. min Rabiu vo výbornej pozícii v šestnástke namieril nad. Trenčania kontrovali akciou po pravom krídle, Šulla šancu umne zmaril skorým vybehnutím proti Čatakovičovi. Po pätnástich minútach bolo 0:2, keď Gong ušiel po pravom krídle a trafil pomedzi Šullove nohy. Slovan na dva údery reagoval zvýšenou aktivitou a tlačil sa dopredu. V 20. min hlavičkoval Šporar v dobrej pozícii, mieril však tesne vedľa. Následne vystrelil de Kamps z priameho kopu parádne ponad múr k ľavej žrdi, Šemrinec už bol prekonaný, na čiare ho však zastúpil obranca. Ďalšiu tutovku mal v 35. min Rundič, ktorý sa ocitol sám proti Šemrincovi, napálil však len do trenčianskeho brankára. V samom závere prvého dejstva ešte Šulla s námahou skrotil nepríjemnú strelu Sleegersa.

Martin Ševela reagoval na priebeh zápasu dvojnásobným striedaním, miesto de Kampsa a Rabia vybehli na ihrisko Savičevič s Vittekom. Slovan bol aktívny, avšak bez väčších šancí. Tú najväčšiu vypracoval Vittek priťuknutím pre Čavriča, ktorý sa síce presadil cez Juliena, no jeho následná strela bola zrazená na roh. V 64. min mali veľkú šancu aj hostia, Azango zblízka mieril nepresne. O tri minúty belasí pekne zakombinovali pred šestnástkou Trenčína. Moha pripravil dobrú pozíciu pre Holmana, ktorý namieril do protipohybu Šemrinca. Lopta len o centimetre minula ľavú žrď. Vytúžený kontaktný gól prišiel v 69. min, keď Moha vysunul Vitteka na ľavej strane. Vittek už z úrovne bránkovej čiary centroval na zadnú žrď, kde bol voľný Savičevič, ktorý z voleja napálil do siete – 1:2. Tlak Slovana po kontaktnom góle ešte zosilnel. V 74. min hlavičkoval Sekulič v šestnástke, jeho pokus ešte pred Šemrincom zrazil Kleščík. Belasí mali v 80. min k dispozícii zaujímavú štandardku, Holman centroval pred päťku, lopta po skrumáži skončila na hornej sieti. Zakrátko Vittek nezištne prihral na pravý kraj pokutového územia Hološkovi, ktorý vo vyloženej pozícii namieril nad. V 84. min podržal Šulla belasých, keď zneškodnil strelu Beridzeho po rýchlom brejku. Belasí v závere vrhli všetky sily do útoku, vyrovnať sa im však už nepodarilo a tak utrpeli prvú domácu prehru v lige od apríla 2017. Hosťujúci Gong ešte v závere do prázdnej brány uzavrel na 1:3.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 1:3 (0:2)

Góly: 68. Savičevič - 3. Čatakovič, 15. a 90. Gong

Žlté karty: 2. de Kamps, 10. Rundič, 36. Rabiu – 13. Paur, 81. Šemrinec

Rozhodovali: Marhefka – Ádám, Jenčura

Návšteva: 1337 divákov

Slovan: Šulla – Sekulič, Bajrič, Božikov, Rundič – de Kamps (46. Savičevič) – Holman, Rabiu (46. Vittek) – Čavrič (72. Hološko), Šporar, Moha

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Skovajsa, Julien – El Mahdioui – Gong, Paur (87. van Arnhem), Sleegers (57. Beridze), Azango – Čatakovič (90. Kadák)