Úvod Správy Mládež Dvaja slovanisti budú reprezentovať Slovensko v rámci projektu Futbal pre priateľstvo v Moskve

Dvaja slovanisti budú reprezentovať Slovensko v rámci projektu Futbal pre priateľstvo v Moskve

Dvojica mladých futbalistov z akadémie ŠK Slovan zažije atmosféru Majstrovstiev sveta.

V rámci projektu Futbal pre priateľstvo boli včera v Bratislave predstavení dvaja mladí slovanisti, ktorí budú Slovensko reprezentovať v rámci projektu Futbal pre priateľstvo. Realizátorom projektu je spoločnosť Gazprom, oficiálny partner FIFA a Majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve. Futbal pre priateľstvo je jedným z najväčších projektov v oblasti športu a korporátnej spoločenskej zodpovednosti v histórii. Mladí ambasádori z 211 krajín a regiónov sa spoločne stretnú v Moskve pred začatím majstrovstiev sveta a dokonca sa zúčastnia aj na otváracom stretnutí tejto celosvetovej udalosti. Okrem toho je pre nich pripravený program plný zaujímavých a inšpiračných workshopov a stretnutí s cieľom posilniť v mladých ľuďoch vnímanie základných deviatich hodnôt, ktoré projekt propaguje – priateľstvo, rovnosť, férovosť, zdravie, mier, odhodlanie, víťazstvo, tradícia a hrdosť.

V rámci projektu a v spolupráci s partnerom projektu, futbalovým klubom ŠK Slovan Bratislava, boli vybraní Tomáš Husarčík a Michal Bodnár, ktorí budú Slovensko reprezentovať v rámci vyvrcholenia tohto ročníka projektu v Moskve (8. – 15. júna). „Je pre nás cťou, že sme sa stali partnermi projektu Futbal pre priateľstvo 2018. Je nesmierne dôležité, aby sa aj mladí ľudia zaujímali o futbal a šport ako taký. Futbal je celospoločenský fenomén, ktorý sa šíri vo všetkých generáciách a tento projekt tomu určite pomôže. Veľmi radi sme pomohli projektu Futbal pre priateľstvo 2018 a veríme, že vybraný futbalista i mladý novinár získajú na stretnutí v Moskve cenné skúsenosti, ktoré potom zužitkujú vo svojom živote,“ povedal Tomáš Straka, marketingový riaditeľ ŠK Slovan Bratislava.

Tomáš Husarčík bude v role mladého útočníka a Michal Bodnár v role mladého novinára. Slovenský útočník bude súčasťou tímu nazvaného Ďateľ cisársky (Chocholák kráľovský) a zahrá si spolu s obrancami z Belize a Guatemaly, brankárom z Nemecka a stredovými hráčmi z Kanady a Nikaraguy. Všetkých 32 tímov je zložených z hráčov a hráčok z rôznych krajín a regiónov sveta s rozdielnymi schopnosťami, aby sa tak ďalej propagovali hlavné princípy projektu ako rovnosť a priateľstvo. Pretože Futbal pre priateľstvo je tiež ekologickou iniciatívou, všetkých 32 medzinárodných tímov priateľstva nesie mená po ohrozených zvieracích druhoch všetkých kontinentov. Michal Bodnár si zas v rámci projektu vyskúša rolu mladého športového novinára a spolu so svojimi mladými kolegami z 211 krajín a regiónov sveta bude pôsobiť v rámci detského tlačového centra. Spolu s nimi bude na mieste aj viac než 5 000 novinárov z celého sveta. „Som veľmi šťastný, že som bol vybraný, a veľmi sa teším, že budem reprezentovať Slovensko a že sa zúčastním na programe v Moskve. Návšteva otváracieho stretnutia majstrovstiev sveta je pre mňa splneným snom!“ povedal Tomáš Husarčík. Na cestu do Moskvy sa teší aj Tomáš Bodnár, ktorý tak bude mať možnosť spojiť dve veci, ktoré má rád, a to futbal a písanie. „Teším sa, že z Moskvy budem na Slovensko posielať samé úžasné správy,“ povedal Tomáš.

Projekt podporujú legendy Ivan Hrdlička a Róbert Vittek

Projekt podporuje aj veľa medzinárodných futbalových osobností, medzi nimi generálna tajomníčka FIFA Fatma Samoura a slávny futbalový hráč Marco Van Basten. Na Slovensku sa k projektu pripojil Ivan Hrdlička, bývalý slovenský futbalista, záložník, československý reprezentant, účastník majstrovstiev sveta roku 1970 v Mexiku. So Slovanom Bratislava získal v sezóne 1968/69 Pohár víťazov pohárov v roku 1969. S mladými ambasádormi sa stretol aj Róbert Vittek, útočník a súčasná hviezda Slovana Bratislava a bývalý slovenský reprezentant. Obaja slávni futbalisti sa s hráčmi porozprávali o tom, čo by chceli dokázať, a o dôležitých vlastnostiach, ktoré robia z hráčov skutočné hviezdy a legendy a o dôležitosti deviatich hlavných hodnôt, ktoré projekt Futbal pre priateľstvo propaguje. Všetci si na ihrisku Slovana Bratislava vymenili náramky priateľstva. „Veľmi ma teší, že som spoznal týchto dvoch chlapcov, ktorí budú Slovensko reprezentovať, a že som sa s nimi mohol porozprávať o hodnotách, ktoré projekt podporuje a ktoré sú dôležité pre každého úspešného futbalistu. Verím, že im tento projekt prinesie nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti, z ktorých budú ťažiť celých život. Určite sa s nimi pred ich cestou do Moskvy ešte rád stretnem a potom sa budem tešiť na zážitky, ktoré si privezú späť,“ povedal Ivan Hrdlička.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Piatkový prípravný zápas s Karvinou sa neodohrá.
Na Tehelnom poli sa chystá ďalší veľký kultúrny zážitok.
Čo v prebiehajúcej sezóne spája Slovan Bratislava, Crvenu Zvezdu Belehrad a PAOK Solún?

Neprehliadnite

Pozrite si unikátne zábery zo zákulisia pri slávnostnom otvorení nového Tehelného poľa. Štadiónom vás prevedie Sajfa.
Využite špeciálnu ponuku a zakúpte si balík vstupeniek na najbližšie dva domáce zápasy.
Náš útočník je v nominácii Slovenska do 21 rokov na zápasy s Gréckom a Nórskom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.