Úvod Správy Fortuna liga Slovan mal kopať penaltu a Čavrič nemal byť vylúčený

Slovan mal kopať penaltu a Čavrič nemal byť vylúčený

Komisia rozhodcov SFZ uznala sťažnosť Slovana na výkon rozhodcovského tímu v stretnutí s Trnavou.

Komisia rozhodcov SFZ (KR SFZ) uznala sťažnosť Slovana Bratislava na výkon rozhodcovského tímu v zápase so Spartakom Trnava za opodstatnenú. Verdikty arbitrov zásadne ovplyvnili tento dôležitý súboj prvého a druhého tímu ligovej tabuľky.

Náš klub v sťažnosti apeloval na dva verdikty, ktorými rozhodcovia hrubo ovplyvnili priebeh stretnutia. V oboch prípadoch sme mali pravdu a oba verdikty arbitrov v týchto sporných situáciách boli nesprávne.

Prvým zásadným bodom sťažnosti bola situácia zo 16. minúty stretnutia. Aleksandar Čavrič prenikol po pravej strane a dostal sa do pokutového územia, kde ho Boris Godál zostrelil k zemi. V tomto prípade mal byť podľa KR SFZ nariadený pokutový kop, keďže Godál podrazil Čavriča hrubým a riskantným spôsobom. Rozhodca však nechal pokračovať v hre, čím sa dopustil prvej hrubej chyby, ktorá ovplyvnila priebeh duelu. Slovan teda mal v 16. minúte kopať pokutový kop a Godálovi mala byť udelená žltá karta. Túto situáciu videl z bezprostrednej blízkosti pomocný asistent rozhodcu, ktorý tento faul nesignalizoval smerom k hlavnému arbitrovi.

Druhým bodom sťažnosti belasých bola situácia z 32. minúty duelu. Aleksandar Čavrič sa po súboji v rohu hracej plochy chcel zapojiť do obrannej činnosti. Bol však rukou podrazený hráčom domácich Čanturišvilim, ktorý ho následne verbálne atakoval so snahou opľuť Čavriča. A to všetko pred očami asistenta rozhodcu, ktorý videl situáciu z bezprostrednej blízkosti. Čavrič reagoval na tieto provokácie podrazením slabou intenzitou, čo domáci hráč značne prifarbil a aj pod tlakom lavičky domáceho tímu, ktorá skoro celá opustila technickú zónu, hlavný rozhodca po konzultácii s asistentom Čavriča vylúčil. Komisia rozhodcov SFZ rozhodla, že Aleksandar Čavrič mal za tento priestupok dostať len žltú kartu, a teda nemal byť vylúčený. Aj tento verdikt zásadne ovplyvnil vývoj zápasu, pretože Slovan neprávom dohrával v početnom oslabení. KR SFZ zároveň vyhlásila, že Čanturišvili mal v tejto situácii rovnako ako Čavrič vidieť tiež žltú kartu. 

Vylúčenie nekorešpondovalo s vyváženosťou rozhodnutí v tomto zápase a zásadne ovplyvnilo jeho priebeh. Rozhodcovský tím na čele s Michalom Očenášom týmito nesprávnymi rozhodnutiami hrubo ovplyvnil priebeh zápasu.

„Priamo po zápase som odmietol komentovať sporné momenty a verdikty rozhodcov, chcel som chrániť klub i seba pred možným disciplinárnym potrestaním. Dnes však poznáme rozhodnutie a poznáme pravdu. Nechceme sa vyhovárať na výkon arbitrov, avšak je nespochybniteľné, že sme boli v prvom polčase dvakrát hrubo poškodení, čo ovplyvnilo priebeh celého zápasu. Doteraz nerozumiem, že v tak dôležitom zápase sa rozhodcovia mohli dopustiť takýchto hrubých chýb. Som presvedčený, že ak by tieto momenty boli posúdené podľa pravidiel, tak by zápas dopadol úplne inak. Ešte raz ďakujeme fanúšikom, ktorí nás podporovali a napriek prehre nám po zápase vyjadrili priazeň, a urobíme všetko, aby sme ich potešili víťazstvom v najbližšom domácom zápase,“ povedal kapitán tímu Boris Sekulič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí sa v 1. kole kvalifikácie Ligy majstrov stretnú s FK Sutjeska Nikšić.
Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.

Neprehliadnite

Pohár Ferdinanda Daučíka pokračuje druhým ročníkom.
Majstrovská sezóna ŠK Slovan pokračuje.
Klubová hymna ŠK Slovan Bratislava - Na Tehelnom poli

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.