Úvod Správy Niké liga Emotívne derby s pľuvancom Čanturišviliho a tesnou prehrou

Emotívne derby s pľuvancom Čanturišviliho a tesnou prehrou

ŠK Slovan Bratislava prehral v Trnave 0:1.

V 139. derby sa zrodilo víťazstvo Trnavy 1:0. Osud zápasu výrazne ovplyvnila 32. minúta, keď bol vylúčený Aleksandar Čavrič. Srbský krídelník Slovana neprimerane reagoval na nechutný pľuvanec v podaní trnavského hráča Vachtanga Čanturišviliho. Belasí boli aj v početnom oslabení lepší, v 56. minúte však inkasovali rozhodujúci gól.

Derby ponúklo od úvodu jednotvárny obraz hry – Slovan sa snažil niečo vymyslieť, Trnava bránila na vlastnej polovici. V 8. min mohli belasí otvoriť skóre. Moha si z krídla potiahol loptu na stred a vystrelil. Čivič loptu tečoval a tá padala ponad Chudého až na hornú sieť. V 17. min prenikol Čavrič z pravej strany do šestnástky, kde ho Godál skosil k zemi, penalta sa však nepískala. Zásadný okamih prišiel v 32. min, keď bol Čavrič na pravom krídle odzbrojený dvomi hráčmi Spartaka. Po skončení súboja ho Čanturišvili opľul, na čo Čavrič reagoval oplácaním a hlavný rozhodca Očenáš ho vylúčil. Trnavský hráč zostal bez trestu. V 37. min hlavičkoval Šporar v šestnástke, zdalo sa, že Godál loptu zasiahol rukou, no píšťalka rozhodcu opäť zostala nemá. Tesne pred uplynutím prvého polčasu ešte Bajrič po odrazenej lopte z rohu vystrelil vedľa pravej žrde.

Po prestávke sa belasí prevažne bránili trnavskej presile. V 56. min prešiel Ofosu po ľavej strane a Šulla nestačil na jeho strelu k žrdi – 1:0. Belasí mali v 62. min k dispozícii priamy kop z veľmi výhodnej pozície, Holman však vystrelil nad bránu. Zakrátko Holman parádne vysunul Šporara, proti ktorému stál už len Chudý. Brankár Trnavy však včas vybehol a vzal Šporarovi loptu spod kopačky. V 66. min vytiahol Šulla výborný zákrok proti Pekárovi, ktorý strieľal z ľavej strany pokutového územia. Martin Ševela sa snažil zmeniť zápasový dej striedaniami, miesto de Kampsa a Rundiča prišli na hraciu plochu Vittek a Nono. Časť trnavského publika "odmenila" najlepšieho strelca slovenskej reprezentácie piskotom a vulgarizmami. Slovanisti sa aj v početnom oslabení snažili niečo vpredu vymyslieť, no narážali na sformovanú trnavskú obranu. V samom závere to ešte Hološko vyskúšal spoza šestnástky, Chudý kryl jeho strelu k pravej žrdi.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: 56. Ofosu

Žlté karty: 42. Čivič, 60. Godál, 90. Čanturišvili, 90. Egho - 27. de Kamps, 58. Božikov

Červená karta: 32. Čavrič

Rozhodovali: Očenáš – Hancko, D. Hrčka

Návšteva: 13 123 divákov

Spartak: Chudý – Kadlec, Hladík, Godál, Čivič (69. Janso) – Sloboda, Greššák (21. Ofosu) – Jirka, Pekár (83. Oravec), Čanturišvili - Egho

Slovan: Šulla – Sekulič, Bajrič, Božikov, Rundič (76. Nono) – de Kamps (67. Vittek) – Rabiu, Holman (83. Hološko) – Čavrič, Šporar, Moha