Úvod Správy Juniori Ofenzívny koncert juniorky s ôsmimi gólmi

Ofenzívny koncert juniorky s ôsmimi gólmi

Juniori ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v Lozorne vysoko 8:2.

Naša juniorka si počas týždňa dohrala zápas s Lozornom, ktorý bol odložený z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok. Belasí si pripísali vysoké víťazstvo, pri ktorom takmer atakovali dvojcifernú hranicu strelených gólov.

Ako avizoval tréner prvého tímu Martin Ševela, tak priestor opäť dostali aj hráči z A-mužstva, ktorí majú nižšiu zápasovú minutáž. Od úvodu nastúpil Kornel Saláta, ktorý sa vracia do hry po dlhom zranení, v základnej zostave boli aj Frederik Valach, Lukáš Droppa, Ricky van Haaren a Filip Oršula. Slovan od úvodu potvrdzoval rolu favorita a už po štyroch minútach viedol. Dôrazný Petráš nevypustil súboj pred päťkou, brankár Lozorna sa pri odkope lopty nedohodol s obrancom, čo využil Hrnčár, od ktorého sa lopta trochu kuriózne odrazila do siete – 0:1. V 25. minúte to už bolo o dva góly, keď David Hrnčár s prehľadom premenil pokutový kop – 0:2. Lozorno po polhodine hry znížilo, obrana belasých nezachytila dlhý nákop a Valach nestačil na strelu Geclera k žrdi – 1:2. Ešte do polčasu však slovanisti znovu odskočili na dva góly. Kočik pekným centrom našiel na zadnej žrdi Hrnčára, ktorý hlavičkou už po 37 minútach skompletizoval hetrik – 1:3.

Po prestávke sa zápas zmenil na gólostroj Slovana. Niekoľko sekúnd po rozohrávke vysunul Duda peknou prihrávkou Hrnčára a ten ešte krajšie trafil k pravej žrdi – 1:4. Po necelej hodine hry predviedli belasí ďalšiu peknú akciu, Oršula nadýchaným centrom našiel Hrnčára a ten hlavičkou dokonal svoj päťgólový part – 1:5. David Hrnčár má na konte už 28 gólov a suverénne kraľuje tabuľke kanonierov III. ligy Bratislava. V 66. minúte pripravili striedajúci hráči ďalší gól. Kurčík našiel spätnou prihrávkou Mašuloviča a ten strelou z prvej nachytal brankára pri bližšej žrdi – 1:6. Parádna akcia vyšla v 73. minúte stopérovi Antálekovi, ktorý sa vydal na dlhé sólo a zakončil ho gólovou strelou – 1:7. Belasí pridali aj ôsmy gól, keď Oršula v 87. minúte premenil pokutový kop – 1:8. Lozorno ešte v samom závere upravilo na konečných 2:8 gólom Biksadského.

Belasí v neúplnej tabuľke poskočili na tretie miesto, na prvú Petržalku strácajú stále deväť bodov. Najbližšie sa juniori predstavia v Pezinku, kde sa bude hrať v nedeľu 8. apríla o 14.00 h.

ŠK Lozorno – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:8 (1:3)

Góly: 30. Gecler, 90. Biksadský – 4., 25., 37., 46. a 59. Hrnčár (druhý z 11 m), 66. Mašulovič, 73. Antálek, 87. Oršula (z 11 m)

Žlté karty: 24. Horvát, 42. Karas (obaja Lozorno)

Rozhodovali: Piatka – Štofik, Ralbovský

Návšteva: 200 divákov

Lozorno: Lachkovič – Sagula, Karas, Horvát, Bašista, Repiský, Švajdlenka, Diviš (62. Poncer), Gecler (73. Biksadský), Abiola, Kováč (46. Klinko)

Slovan juniori: Valach – Kočik (46. Kurčík), Saláta, Antálek, Kozlovský – Droppa (61. Zemko) – Hrnčár, van Haaren (61. Mašulovič), Oršula – Duda – Petráš (72. Brodziansky)