Úvod Správy Slovnaft Cup Do derby s vedomím pohárovej matematiky

Do derby s vedomím pohárovej matematiky

Slovanisti v stredu o 18.30 h privítajú v prvom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu najväčšieho rivala.

Zajtra sa začne nevídaná štvornásobná porcia derby v priebehu mesiaca apríl. Slovanisti v úvodnom semifinálovom stretnutí Slovnaft Cupu 2017/18 vyzvú FC Spartak Trnava. Úvodný výkop duelu je v stredu 4. apríla o  18.30 h na Pasienkoch.

Semifinále sa hrá na dva zápasy a platí v ňom klasická pohárová matematika, keď sa gól na ihrisku súpera sa počíta za dva. „Pohárová matematika je jasná. Bude dôležité neinkasovať a pokiaľ to bude možné, streliť čo najviac gólov. Chceme si vytvoriť čo najlepšiu východiskovú pozíciu do odvety. Vieme, že Trnava má bojovné, agresívne mužstvo, s čím sa budeme musieť vyrovnať. Nemám obavy o fyzickú stránku, no hráči to musia zvládnuť aj po mentálnej stránke, aby sa nenechali ničím vyprovokovať a koncentrovali sa len na svoj výkon,“ povedal Martin Ševela.

Tréner belasých dáva v poslednom čase dôveru osvedčenej základnej jedenástke. Plánuje v zápase počas anglického týždňa nejaké zmeny v zostave? „Os mužstva určite zostane pokope. Do zajtra mám priestor uvažovať nad tým, či zrealizujem nejaké zmeny. Na lavičke sú hráči, ktorí sú pripravení zasiahnuť do hry. Rozhodnutie si nechám pre seba pred zápasom.“

Belasí sa s najväčším rivalom stretnú v stredu v pohári a v sobotu v lige. Tréningový proces však smeroval výhradne k pohárovému duelu, na ktorý sa mužstvo plne koncentruje. „Najdôležitejší je vždy ten najbližší zápas. Pokiaľ by naše myšlienky utekali smerom k víkendu, tak by to negatívne ovplyvnilo koncentráciu na pohárový duel. Kým máme šancu byť v pohári úspešní, tak urobíme maximum, aby sme v ňom dosiahli čo najviac,“ rázne vyhlásil tréner Slovana. 

Zdravotný stav tímu sa od víkendového duelu s Ružomberkom nezmenil. „Zdravotne sme na tom rovnako, Arťom Suchockij začal postupne trénovať. Zajtra hrá aj naša juniorka, čiže niektorí hráči pôjdu s ňou do Lozorna, aby mali zápasovú prax. Nikde nie je napísané, že hráči, ktorí zajtra nastúpia za juniorku, nemôžu byť súčasťou zostavy vo víkendovom ligovom stretnutí. Je dobré, že juniorka hrá v rovnaký deň ako prvý tím, pretože záťaž bude rovnaká pre všetkých.“

Derby je pre každého slovanistu výnimočné. Martin Ševela ako rodený Bratislavčan tiež vníma súboj s najväčším rivalom mimoriadne prestížne. „Derby je emočne vybičované, aj teraz sa v ňom určite pôjde na maximum. Je to moje druhé derby v pozícii trénera, v tom prvom sme zvíťazili 1:0. Na tento výsledok sa budeme snažiť nadviazať a pokiaľ by bola možnosť, tak aj s vyšším gólovým rozdielom, ktorý by nám dával väčšie šance do odvety,“ uzavrel Martin Ševela.

Ako postupovali

Belasí ako obhajcovia trofeje začínali pohárovú cestu v Nových Zámkoch, kde vyhrali 2:0 (góly Damnjanovič, Mareš). Potom s prehľadom zdolali Malacky 5:1 (Vittek 2, Oršula, Mareš, Savičevič) a v Myjave zvíťazili tesne 1:0 (Vittek). V októbrovom osemfinále belasí prešli cez Nitru po výsledku 3:1 (Vittek 2, Niba vl.) a v štvrťfinále po nečakanej dráme zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 4:3 (Vittek 2, Savičevič, Šporar). Naším najlepším pohárovým strelcom je sedemgólový Róbert Vittek.

Spartak na úvod zvíťazil v Jacovciach vysoko 10:0 (góly Egho 3, Privat Yao 3, Greššák 2, Čanturišvili, Brigant). V treťom kole to bol znovu debakel, tentoraz 8:1 na pôde OŠK Svätý Peter (Čeredničenko 2, Yilmaz 2, Lukič, Vlasko, Bogdanovski, Fiala vl.). Následne Spartak vyhral 1:0 v Námestove (Lukič) a 3:0 nad Spišskou Novou Vsou (Sloboda, Egho, Bogdanovski). Vo štvrťfinále si Trnava poradila s Dunajskou Stredou 2:0 po dvoch góloch striedajúceho Egha.

Dôležité informácie

Prvý semifinálový zápas Slovnaft Cupu 2017/18 medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava sa začína v stredu 4. apríla o 18.30 h a povedie ho rozhodcovská trojica Sedlák – Kováč, Chládek. Vstupenky v jednotnej cene 2 eurá si môžete zakúpiť on-line na ticketmedia.sk, prípadne v pokladniciach štadióna pred zápasom. Držitelia celosezónnych permanentiek i nadstavbových permanentiek majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Fanúšikov upozorňujeme, že vstup na štadión bude z bezpečnostných dôvodov možný len od OC Polus. Vstup od Trnavskej cesty bude uzatvorený. Ďakujeme za pochopenie.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V Banskej Bystrici sa predstavíme v utorok o 16:00.
Zápas bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.