Úvod Správy Slovnaft Cup Rozšírime zbierku pohárových úspechov s Trnavou?

Rozšírime zbierku pohárových úspechov s Trnavou?

Belasí v stredu podvečer privítajú v prvom semifinále Slovenského pohára najväčšieho rivala.

Prvý aprílový týždeň bude patriť najväčšiemu slovenskému derby. Už v stredu o 18.30 h sa slovanisti stretnú so Spartakom Trnava v prvom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu 2017/18.

Pre fanúšikov platí jednotná cena vstupného vo výške 2 eur do všetkých sektorov štadióna. Držitelia celosezónnych permanentiek a taktiež nadstavbových permanentných vstupeniek majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentky.

Vstupenky si môžete zakúpiť on-line na ticketmedia.sk, prípadne v pokladniciach štadióna pred zápasom. Úvodný výkop je stanovený na stredu 4. apríla o 18.30 h.

Slovan a Spartak sa v rôznych fázach domáceho pohára stretli v doterajšej histórii desaťkrát. A bilancia je nadmieru pozitívna pre belasých! Až deväťkrát bol v pohárových konfrontáciách úspešnejší Slovan a postúpil ďalej, resp. získal trofej pre víťaza.

Najväčší rivali sa štyrikrát stretli vo finále, z toho belasí sa trikrát radovali zo zisku víťaznej trofeje. Spartak uspel iba raz, a to v roku 1971, keď doma vyhral 2:0 a belasým nestačil ani triumf 1:0 v domácej odvete. V rokoch 1972, 1974 a 2010 sa však finále stalo korisťou belasých. Najpamätnejšie pre fanúšikov rozhodne zostalo finále zo sezóny 2009/10, keď sme Trnavu v Michalovciach rozdrvili 6:0. Prvý gól dal člen terajšieho kádra Kornel Saláta.

Naposledy sme sa s Trnavou v pohári stretli v semifinále v roku 2011. Slovanisti vtedy postúpili po výsledkoch 2:2 doma a 3:2 vonku a napokon sa radovali zo zisku Slovenského pohára.

„Práve v zápase s Trnavou som v auguste minulého roka absolvoval svoju premiéru v drese Slovana a mám na ňu krásne spomienky, keď sme vyhrali 2:1. Je špecifické, že s rovnakým súperom a ešte k tomu s najväčším rivalom sa stretneme dvakrát v rozmedzí štyroch dní.  Na zápas sa poctivo pripravujeme a urobíme maximum, aby sme uspeli a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu do odvety. Verím, že nás prídu podporiť aj fanúšikovia a že spoločnými silami postúpime cez najväčšieho rivala,“ povedal náš stredopoliar Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V Banskej Bystrici sa predstavíme v utorok o 16:00.
Zápas bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.