Úvod Správy Niké liga Tešíme sa z dôležitého víťazstva, už sa koncentrujeme na derby

Tešíme sa z dôležitého víťazstva, už sa koncentrujeme na derby

Joeri de Kamps v rozhovore po zápase s Ružomberkom.

Belasí sa na jar dostali do dobrej hernej formy. Vzostup dokumentujú výsledky a taktiež štatistiky, veď v jarnej časti sme až štyrikrát udržali čisté konto. Zásluhu na tom má aj defenzívny štít Joeri de Kamps, ktorý v stretnutí s Ružomberkom podal svoj štandardný výkon. Bojoval, nevyhol sa ani jednému súboju a umne čistil priestor v strede poľa.

„Odohrali sme dobrý zápas, ktorému chýbalo len viac gólov v sieti súpera. Podali sme tímový výkon, bojovali sme jeden za druhého. Šancí sme mali dostatok, no keďže sme ich nepremenili, museli sme si až do konca dávať pozor, aby súper nevyrovnal. Takéto duely sú veľmi dôležité a v konečnom účtovaní môžu byť rozhodujúce. Vyhrali sme zaslúžene, získali sme cenné body a ideme ďalej,“ vyhlásil Joeri de Kamps po stretnutí.

Vinou zranenia vynechal náš stredopoliar rovnú polovicu stretnutí v základnej časti. Joeri bol v tejto ligovej sezóne dvanásťkrát v základnej zostave, a slovanisti deväť z týchto dvanástich zápasov vyhrali! Svoju dôležitosť pre tím dokázal Joeri aj včera, keď opäť zviedol veľa osobných súbojov a vybojoval aj na prvý pohľad stratené lopty. „Na ihrisku som sa cítil dobre. Snažil som sa odviesť svoju prácu pre tím a myslím si, že sa mi to podarilo. Nikdy však nepoviem, že som hral výborne, pretože na hodnotenie je tu tréner a navyše, stále sa mám v čom zlepšovať,“ vyhlásil 26-ročný rodák z Amsterdamu, ktorý v Bratislave žije spolu s priateľkou. Na Veľkú noc ho prišli navštíviť priatelia z Holandska, ktorí si pozreli aj včerajší zápas. „Moji priatelia prišli na predĺžený víkend, je fajn ich vidieť po dlhšom čase. Včera si pozreli náš súboj s Ružomberkom. Oproti holandskej lige tam samozrejme našli nejaké rozdiely, no zápas sa im páčil a tiež boli radi, že sme vyhrali.“

Včera sa natiahli zaujímavé série. Belasí vyhrali s Ružomberkom už siedmy domáci duel v rade a predĺžili tak víťaznú šnúru, ktorá sa ťahá už od leta 2014. Je zaujímavé, že už šiesty vzájomný súboj Slovana a Ružomberka v rade sa skončil najtesnejším možným rozdielom (víťazstvom jedného z tímov o gól). Belasí si pomohli v tabuľke. Do jarnej časti vstupovali bok po boku so Žilinou, na tú majú aktuálne šesťbodový náskok. Manko na prvú Trnavu sme zároveň po tomto kole stiahli na sedem bodov.

Dnes dopoludnia absolvovali naši futbalisti pozápasový tréning a zaberať budú aj na Veľkonočný pondelok. Najbližší program je jasný – dve veľké derby so Spartakom Trnava. To prvé nás čaká už v stredu o 18.30 h v rámci semifinále Slovenského pohára. „Keď vyhrávaš, tak všetko ide ľahšie a v tíme panuje lepšia atmosféra. Treba načerpať nové sily a koncentrovať sa na pohárový súboj s Trnavou, ktorý bude tradične prestížny. Ak budeme opäť hrať kompaktne ako jeden tím, tak môžeme zdolať každého,“ uzavrel Joeri de Kamps, ktorý má na Trnavu dobré spomienky. Pred rokom tam pri víťazstve 3:0 strelil jeden z presných zásahov belasých.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Kemp sa uskutoční 1. – 5. júla 2024 vo futbalovom areáli Akadémie ŠK Slovan Bratislava.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Na otvorení sa zúčastnili ôsmi naši hráči i funkcionári.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.