Úvod Správy Niké liga V prvej šestke sú všetky zápasy ťažké a víťazstvá veľmi cenné

V prvej šestke sú všetky zápasy ťažké a víťazstvá veľmi cenné

Názory trénerov po zápase 3. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok (1:0).

Martin Ševela (tréner Slovana): „Mali sme dobrý vstup do oboch polčasov. Prvých 25 minút bolo v našej réžii, škoda viacerých nevyužitých šancí. V týchto situáciách sme mali byť efektívnejší. Dvakrát sme trafili žrď, ešteže sa nám v úvode druhého polčasu podarilo streliť gól, ktorý pre nás znamenal víťazstvo. S tým sme spokojní, boli však aj úseky, keď sme nechali Ružomberku zbytočne veľa priestoru. Súper potom ukázal svoju kvalitu a tiež sa dostal do príležitostí. Tieto momenty si musíme rozobrať. Nepáčili sa mi ani niektoré individuálne výkony. Túžba po víťazstve i vôľa tam dnes boli, ale v takýchto zápasoch treba dať druhý gól. Nikdy neviete, čo sa môže stať, niekedy príde vyrovnávajúci gól aj v nadstavenom čase. My sme dnes neinkasovali, čo je pozitívne pre celé mužstvo. V ofenzíve však chceme byť efektívnejší.

Potvrdzuje sa, že v prvej šestke žiadny zápas nie je ľahký, každé víťazstvo si musíme vážiť. Nikto by asi nepovedal, že Žilina dostane taký výprask od Trenčína. Treba ísť vždy až na dno síl. Preto sme aj počas reprezentačnej prestávky trénovali intenzívnejšie. Hráči trochu hundrali, ale verím, že sa nám to vráti. Čakajú nás anglické týždne, v apríli hráme až štyrikrát s Trnavou. Znie to možno trochu ako klišé, no stále platí, že ideme od zápasu k zápasu. Výsledky iných mužstiev neovplyvníme, ale ak do každého duelu pôjdeme s túžbou, alebo skôr až posadnutosťou po úspechu, možno sa nám podarí prekvapiť.“

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Bol to otvorený zápas, na oboch stranách bolo dosť šancí. Slovan dal jeden rozdielový gól, a preto je výsledok takýto. Hráčom sme zdôrazňovali, že keď chceme byť úspešní, musíme hrať odvážne, sebavedomo a nesmieme sa báť hrať smerom dopredu. Naša efektivita však bola nulová a bez streleného gólu ťažko uhráte vonku dobrý výsledok. Potrebovali sme aspoň jeden gól. Ak by sme ho dali, bol by zápas zaujímavejší.“