Úvod Správy Niké liga Belasí s ďalším dôležitým víťazstvom

Belasí s ďalším dôležitým víťazstvom

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Ružomberkom 1:0.

Belasí dosiahli v treťom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy dôežité víťazstvo nad Ružomberkom. Slovanisti boli počas celého zápasu aktívnejší, hostí dvakrát ratovala bránková konštrukcia. Víťazný gól strelil krátko po polčasovej prestávke Aleksandar Čavrič. Slovan je v tabuľke na druhom mieste so ziskom 47 bodov.

Od úvodných minút sa hralo v dobrom tempe a prevažne smerom na bránu Ružomberka. Slovan si podľa očakávania vypracoval prevahu a už po dvoch minútach mohlo byť 1:0. Holman prihral Šporarovi, ten sa obtočil okolo obrancu a strelou k pravej žrdi poriadne natiahol Macíka. Hostia pohrozili v 9. min, keď Šulla zlikvidoval pokus Haskiča z bezprostrednej blízkosti. Zakrátko Sekulič vysunul na pravej strane Šporara, ten vyslal prudkú strelu k bližšej žrdi a Macík aj so šťastím vyrazil na roh. V 14. min Moha našiel na krídle Čavriča, ten kľučkami na úrovni bránkovej čiary zmiatol obrancov a krížnou strelou prepálil aj Macíka. Loptu však zastavila žrď. Aktívny Čavrič v 23. min v šestnástke vystrelil po zemi k ľavej žrdi, Macík zasiahol. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny strieľal Šporar z ľavej strany pokutového územia, pozorný Macík opäť vyboxoval. Belasí naďalej predvádzali ofenzívny futbal s množstvom kombinácií a v 34. min mali ďalšiu vyloženú príležitosť. Čavrič z krídla nabil do šestnástky Holmanovi, ktorého strela z prvej len tesne minula pravú žrď. Hostia pohrozili tesne pred prestávkou, keď Haskič tečoval center Daniela a Šulla sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu udržal pred čiarou.

Belasí do druhého dejstva vstúpili s vysokou aktivitou. V 47. min Šporar dokonca obišiel aj Macíka, Rabiu potom zakončoval do odkrytej brány, no obrancovia loptu na čiare zablokovali. O dve minúty už prišla gólová radosť. Čavrič prešiel po pravej strane, vystrelil k bližšej žrdi a Macík si loptu zrazil do siete – 1:0. V 56. min mohol Šporar zvýšiť, keď sa z voleja oprel do lopty po centri Sekuliča a Ján Maslo ratoval za Macíka. Hostia sa pripomenuli v 58. min, po brejku strieľal Gešnábel z voleja a Šulla musel predviesť náročný zákrok. V 65. min vykúzlil Moha krásny futbalový moment, keď si na hranici šestnástky spracoval center od Čavriča a jeho exportnú strelu zastavilo brvno. Potom sa hralo najmä medzi šestnástkami, defenzíva belasých umne zastavovala snahy hostí o vyrovnanie. Záverečná fáza zápasu už nepriniesla väčšie šance, a tak Slovan zdolal Ružomberok doma už po siedmykrát v rade.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 49. Čavrič

Žlté karty: 58. Rundič - 44. P. Maslo

Rozhodovali: P. Hrčka – Bobko, Galo

Návšteva: 1080 divákov

Slovan: Šulla – Sekulič, Bajrič, Božikov, Rundič – de Kamps – Rabiu (72. Nono), Holman (83. Savičevič) – Čavrič (76. Hološko), Šporar, Moha

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Kupec (57. Pikk) – Qose, Ľupták – Daniel, Gešnábel (80. Takáč), Gal Andrezly - Haskič (66. Čapek)