Úvod Správy Niké liga Prvoradá práca pre tím, až potom individuálne štatistiky

Prvoradá práca pre tím, až potom individuálne štatistiky

Andraž Šporar pred zápasom s Ružomberkom.

Belasí chcú po reprezentačnej prestávke zostať na pozitívnej vlne. V treťom kole nadstavby privítame v sobotu o 17.00 h Ružomberok, s ktorým ťaháme šesťzápasovú domácu víťaznú sériu. Andraž Šporar verí, že slovanisti túto sériu predĺžia a opäť potešia fanúšikov pekným futbalom.

„V nadstavbe už čelíme len kvalitným súperom, takže opäť očakávam náročný duel. Ružomberok nám určite nedá nič zadarmo. Hráme v Bratislave a preto tri body musia zostať doma. Myslím si, že máme lepší tím než súper, treba to však dokázať priamo na ihrisku. Teším sa na sobotňajší zápas, víťazstvo je naším jasným cieľom,“ povedal slovinský útočník.

Do tréningového procesu sa počas týždňa postupne vracali reprezentanti. Počnúc dneškom má Martin Ševela k dispozícii kompletný káder vrátane šiestich futbalistov, ktorí si plnili povinnosti v národných tímoch. Andraž Šporar nastúpil za Slovinsko v dueloch proti Rakúsku a Bielorusku, tie však nedopadli podľa predstáv. „Nehrali sme na úrovni, ktorou sa Slovinsko prezentovalo v poslednej kvalifikácii. Úprimne poviem, že som sa už tešil späť do Bratislavy, aby som opäť pocítil chuť víťazstiev,“ vyhlásil náš útočník.

Zimná posila Slovana sa postupne adaptuje v najúspešnejšom slovenskom klube. Šporar strelil dva góly, ktoré niesli prívlastok víťazné – rozhodol dôležitý duel s Nitrou a zároveň poslal belasých do semifinále pohára. Popritom si pripísal štyri gólové asistencie. „Myslím si, že prínos útočníka určuje to, či sa darí tímu ako celku. Čo by znamenalo povedzme desať mojich gólov, ak by sme nevyhrávali? Oveľa dôležitejšia je práca pre tím, až potom sú individuálne štatistiky. V prvom rade treba vyhrávať, pretože potom sa každý hráč zlepšuje a môžeme si užívať futbal." 

Na jar nastupuje ofenzívna formácia v ustálenom zložení. Andraž Šporar na hrote útoku spolupracuje s krídelníkmi Mohom a Aleksandarom Čavričom. Kreatívne myšlienky dodáva Dávid Holman. „Súhra sa zlepšuje každým tréningom a zápasom. Vo futbale na určité veci treba čas a nedajú sa urobiť cez noc. Potrebujeme si vytvoriť automatizmy, aby sme vedeli, kto sa bude kde pohybovať a čo od spoluhráča môžeme očakávať. Myslím si, že nám to na ihrisku funguje dobre, a to nielen s krídelníkmi, ale aj so stredopoliarmi a ďalšími hráčmi,“ hovorí 24-ročný rodák z Ľubľany. 

 

Pre fanúšikov opäť pripravujeme fanzónu, ktorá bude otvorená dve hodiny pred úvodným výkopom. Na poslednom zápase s DAC panovala dobrá atmosféra, ktorú si pochvaľovali aj naši hráči. „Prajem si, aby prišlo čo najviac fanúšikov. My na ihrisku odvedieme maximum a budeme sa biť za farby klubu. Viem, že priaznivcov môžeme prilákať predovšetkým svojimi výkonmi. Verím, že s atraktívnymi duelmi, gólmi v sieti súpera a víťazstvami bude na zápasy chodiť čoraz viac fanúšikov," uzavrel Andraž Šporar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 18:00 predstavia v Ružomberku.
Tigran Barseghjan nielen o svojom nádhernom góle do siete Žiliny.

Neprehliadnite

Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.