Úvod Správy Futsal Futsalisti s prehľadom do semifinále

Futsalisti s prehľadom do semifinále

Belasí zvíťazili nad Banskou Bystricou vysoko 10:0.

Naši futsalisti si v najkratšom možnom čase vybojovali postup do semifinále play-off. Belasí zdolali Banskú Bystricu v sérii hladko 3:0 na zápasy a už sa môžu pripravovať na ďalšieho súpera. O postup do finále budú bojovať s lepším z dvojice Pinerola – Žilina (aktuálny stav série 2:1).

Belasí po víťazstvách 12:0 a 9:2 chceli v piatok potvrdiť postup do semifinále. Do zostavy sa po kartovom treste vrátil Rick, priestor dostali aj Rischer, Genčúr či Grendár, ktorí doteraz nastupovali skôr za B-tím. Od úvodu bolo jasné, kto bude na bratislavskej palubovke dominovať. Gólový účet otvoril už v štvrtej minúte Kyjovský, ktorý zužitkoval dobrú rozohrávku štandardnej situácie. Rýchlo pribúdali ďalšie zásahy, polčasové skóre sa zastavilo na stave 6:0 v prospech Slovana.

Po prestávke to už bola suverénna jazda v podaní belasých, ktorým v útoku pomáhal dokonca aj brankár Karpiak. Fanúšikovia si pýtali magickú desiatku a dočkali sa jej v predposlednej minúte duelu. Po nezištnej kombinácii zavesil Grendár do prázdnej brány a stanovil na konečných 10:0.

Ďalší program belasých bude známy po skončení všetkých štvrťfinálových sérií. Istými semifinalistami sú okrem Slovana už aj Lučenec a Wild Boys Bratislava. Súper belasých vzíde z dvojice Pinerola – Žilina, stav tejto série je aktuálne 2:1 v prospech Pineroly. O ďalšom programe našich futsalistov vás budeme včas informovať.

„Náš tretí duel s Banskou Bystricou sa niesol v podobnom duchu ako ten prvý domáci, v ktorom sme vyhrali 12:0. Súper prišiel v oklieštenej zostave a tak išlo prakticky iba o výšku skóre. Z postupu sa samozrejme tešíme, no popravde, bola to pre nás povinnosť. Banská Bystrica kládla ako-tak odpor iba v druhom zápase. Povedzme si úprimne, tieto súboje neboli tempom a kvalitou hodné play-off. Teraz sa musíme pripraviť na ďalšie kolo, ktoré už bude mať iné parametre. Veľmi sa na to tešíme, keďže kvôli takýmto zápasom hráme futsal,“ povedal tréner tímu Martin Rejžek.

ŠK Slovan Bratislava futsal – MIBA Banská Bystrica 10:0 (6:0) - konečný stav série 3:0

Góly: 4., 15. a 26. Kyjovský, 8. a 32. Haľko, 10. a 18. Rick, 37. a 39. Grendár, 9. Belaník