Úvod Správy Juniori Belasí na úvod jari víťazne

Belasí na úvod jari víťazne

Juniori posilnení o hráčov áčka zvíťazili nad Račou 5:0.

Naša juniorka dnes odohrala úvodný duel v jarnej časti sezóny 2017/18. Belasí v dohrávke 17. kola III. ligy Bratislava privítali na ihrisku s umelou trávou v Akadémii ŠK Slovan súpera z Rače. V zostave dostalo priestor viacero hráčov, ktorí momentálne nehrávajú pravidelne za A-mužstvo.

Od úvodu bola na ihrisku poznať prevaha Slovana. Naši futbalisti sa ujali vedenia už v 9. minúte, keď van Haaren z 20 metrov umiestnil loptu k ľavej žrdi Šlahorovej brány – 1:0. Rača bránila v hlbokom bloku, belasí to skúšali najmä po krídlach, no dlho bez úspechu. V 35. minúte však vyšla slovanistom pekná akcia, keď Chouchoumis prihral naľavo Hološkovi a ten dal pred bránu Vittekovi, ktorý nezaváhal – 2:0. O sedem minút neskôr prišiel tretí gól, keď Antálek veľmi dobre prečítal rozohrávku brankára Šlahora. Vzal loptu hráčovi Rače, predviedol dlhý šprint a už v šestnástke peknou placírkou k ľavej žrdi obstrelil brankára – 3:0. Do polčasu pridali zverenci Jána Kozáka ml. ešte štvrtý gól. Vitteka v šanci ešte vychytal Šlahor, no Savičevič z dorážky nezaváhal – 4:0.

Krátko po prestávke vyšla belasým pekná akcia po pravom krídle. Vittek vysunul Hrnčára, ten prebehol po pravom krídle a centrom našiel pred bránou Hološka, ktorý zblízka napol sieť – 5:0. Hra sa potom upokojila. Tréner Ján Kozák ml. využil všetkých päť striedaní, do hry poslal Mašuloviča, Zemka, Brodzianskeho, Petráša i Kurčíka. V závere ešte mohol náskok belasých zveľadiť Mašulovič, jeho prízemnú strelu k žrdi však Šlahor kryl.

Slovan po hladkom víťazstve poskočil so ziskom 33 bodov na tretie miesto neúplnej tabuľky. Najbližšie sa naši futbalisti predstavia v Tomášove, kde sa bude hrať v nedeľu 25. marca o 15.00 h.

„Prvý polčas hodnotím veľmi dobre, čo sa týka pohybu i kombinačnej hry, dali sme pekné góly. Po prestávke už to bolo slabšie, hráči si s vedomím náskoku niektoré veci zľahčovali, každý sa snažil niečo vymyslieť. Celkovo je to pekný výsledok a dobrý zápas na začiatok jari. Boli sme posilnení hráčmi z áčka a ich kvalita sa v zápase prejavila. Pred stretnutím som chlapcom hovoril, že na ihrisku dnes bude na našej strane takmer 150 reprezentačných štartov. Prízvukoval som im, aby sledovali tých hráčov a naučili sa od nich niečo. Myslím si, že sa to vydarilo, hráči z áčka si schuti zahrali a bola to aj dobrá škola pre mladých chlapcov,“ zhodnotil tréner juniorky Ján Kozák ml. Belasí na prvé miesto strácajú naďalej sedem bodov. „Sedembodová strata je pomerne výrazná, no my ideme od zápasu k zápasu a každý jeden chceme vyhrať. Je dôležité, aby sa aj mladí hráči naučili, že v Slovane sa berú len víťazstvá. Uvidíme, ako sa liga vyvinie, radi by sme sa ešte pobili o najvyššie priečky,“ uzavrel tréner našej juniorky.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FK Rača Bratislava 5:0 (4:0)

Góly: 9. van Haaren, 35. Vittek, 42. Antálek, 44. Savičevič, 52. Hološko

Žltá karta: 83. Laczkó (Slovan)

Rozhodovali: Hajnala – Choreň, Lauer

Návšteva: 110 divákov

Slovan: Rybár – Čikoš, Laczkó, Antálek, Chouchoumis – Droppa (68. Mašulovič) – Savičevič (68. Zemko), van Haaren (73. Brodziansky) – Hrnčár, Vittek (73. Petráš), Hološko (73. Kurčík)

Rača: Šlahor – Babinec (73. Čapla), Polgár, Lenghart, Kňažek, Grman (46. Rakučiak), Ščibrány, Adam, Hrebačka (46. Kubala), Komorovský (46. Boďo), Golian (46. Turlík)