Úvod Správy Niké liga Do Thajska s čistým kontom a vo výbornej nálade

Do Thajska s čistým kontom a vo výbornej nálade

Michal Šulla v zápase s Dunajskou Stredou vychytal svoje tretie čisté konto v jarnej časti.

V zápase Slovan – Dunajská Streda sa predstavili hneď štyria slovenskí reprezentanti. Jedným z nich bol brankár Michal Šulla, ktorý už chytal za ligový výber SR v januári 2017. Teraz znovu dostal pozvánku od Jána Kozáka a svoje kvality potvrdil výborným výkonom v súboji s DAC.

Šulla pôsobil v bráne tradične istým dojmom a predviedol niekoľko dôležitých zákrokov. V prvom dejstve vychytal v šanciach Kalmára a Herca, po prestávke zlikvidoval nepríjemnú tečovanú strelu Čmelíka. „Najťažšia bola situácia, keď sa lopta po zásahu Vasila Božikova odrazila od brvna a potom skákala po čiare. Vasil však dohral situáciu a vyriešil to. Najnáročnejší zákrok som mal v závere po Čmelíkovej strele, ktorú Kenan Bajrič pár metrov predo mnou tečoval do protipohybu. Loptu sa mi však nejako podarilo vyraziť. Teším sa z čistého konta a predovšetkým z nášho víťazstva,“ povedal Michal Šulla po zápase. Zimná posila Slovana odchytala na jar päť zápasov, z toho trikrát si Šulla udržal čisté konto.

Na štadióne včera vládla dobrá nálada, ktorú podnietil aj predzápasový koncert Tublatanky vo fanzóne. V chladnom počasí si cestu na futbal našli necelé tri tisícky divákov. V závere zápasu si hráči užili ďakovačku spolu s fanúšikmi a podali si s nimi ruky. „Ďakujeme našim fanúšikom, keď je viac ľudí, tak je na zápas iný pohľad. Sme vďační, že prišli a že sme to spoločne zvládli. Úroveň duelu bola veľmi slušná. My sme boli futbalovejší, mali sme viac šancí a zaslúžene sme zvíťazili. Chalani to dnes doslova odbojovali,“ zhodnotil náš brankár.

Za belasých nastúpili obaja slovenskí reprezentanti Šulla a Sekulič, v drese DAC hrali čerstvo nominovaní Pačinda a Šatka. „Cestou na zápas sme sa s chalanmi z DAC bavili, že je to paradox, že hráme práve teraz proti sebe. Boli tam aj nejaké podpichovačky, to však patrí k futbalu. Keď rozhodca zapíska koniec, tak všetko zostane na ihrisku a ďalej to už neprenášame. Pre ligu je určite dobré, že do nominácie sa dostali štyria hráči z domácej súťaže.“

Čakal Michal Šulla pozvánku do elitného reprezentačného výberu? „Bolo to príjemné prekvapenie, keďže celú jeseň som maródoval kvôli operácii ramena. Slovan mi dal v zime šancu a som mu za to vďačný. V reprezentácii sa budem snažiť odviesť maximum, aby som sa tam udržal čo najdlhšie. Určite sa mi do Thajska cestuje lepšie s vedomím, že sme zvíťazili nad Dunajskou Stredou,“ uzavrel Michal Šulla, ktorý hneď po zápase odišiel spolu s Borisom Sekuličom na zraz do Senca. Dnes letí slovenská výprava do Thajska. „Sú to príjemné starosti, som naozaj rád, že som dostal šancu v slovenskej reprezentácii,“ pousmial sa 26-ročný brankár.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Kapitán Vladimír Weiss ml. po majstrovskej definitíve.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.