Úvod Správy Niké liga Gól skvelým darčekom, víťazstvo však teší viac

Gól skvelým darčekom, víťazstvo však teší viac

Dávid Holman oslávil svoje 25. narodeniny tým najlepším možným spôsobom.

Predvečer zápasu dostal od spoluhráčov a realizačného tímu narodeninovú tortu, v nedeľu popoludní dal víťazný gól Slovana v šlágri s Dunajskou Stredou. Dávid Holman v sobotu oslavoval svoje 25. narodeniny, ku ktorým si dal parádny darček. Bol z jednou rozhodujúcich postáv skvelého partu belasých v súboji s DAC.

Dávid Holman vsietil prvý gól zápasu, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný. Presnému zásahu predchádzala pekná kombinácia belasých a nezištná prihrávka od Ibrahima Rabia. Je známe, že duo Holman – Rabiu spolu vychádza veľmi dobre a často vidíte práve týchto dvoch hráčov, ako sa smejú alebo vedú družnú debatu. „Ibi je na ihrisku ako moja druhá polovička (úsmev). Skvele si rozumieme po futbalovej i ľudskej stránke,“ povedal Dávid Holman. Jeho gól, pri ktorom zakončoval do odkrytej brány, sa z tribúny možno javil jednoduchý. „Nebolo to také ľahké. Ibi mi poslal trochu dlhšiu prihrávku a loptu som trafil v sklze. Musel som si dávať pozor, aby som namieril do brány. Bol to pekný gól, dôležitá bola prihrávka od Joeriho de Kampsa, ktorý celú akciu začal.“ Pre Dávida Holmana je to štvrtý presný zásah v sezóne,  k tomu ešte pridal sedem asistencií.

Náš stredopoliar v sobotu oslávil svoje 25. narodeniny. Lepší darček si naozaj nemohol priať. „Potešili ma spoluhráči a tréneri, ktorí mi včera pripravili narodeninovú tortu. Víťazný gól je skvelým darčekom, ale tým vôbec najlepším je to, že sme získali tri body. Som z toho veľmi šťastný a to aj kvôli našim fanúšikom, ktorí dnes prišli vo väčšom počte a povzbudzovali nás. Ďakujeme im za podporu,“ vyhlásil rodák z maďarskej obce Érsekvadkert. Holman po svojom presnom zásahu adresoval radostné gesto smerom k hlavnej tribúne. „Sedeli tam moji rodičia a taktiež priateľka. Gól som teda takto symbolicky venoval im. Po zápase sme si išli sadnúť do reštaurácie, aby sme spoločne oslávili moje narodeniny.“

Dnešný duel mal náboj, dobré tempo a nechýbali ani gólové šance na oboch stranách. Na konci futbalového predstavenia naplno prepukla belasá radosť na ihrisku i na tribúnach. „Bol to tvrdý boj, Dunajská Streda má svoju kvalitu. Myslím si, že sme boli lepší a mali sme viac vyložených šancí. Naše víťazstvo teda považujem za zaslúžené.“

Belasí sa tak vrátili na víťaznú vlnu, reprezentačnú prestávku strávia na druhom mieste so ziskom 44 bodov. Jarné zápasy ukazujú, že do tímu skutočne prišla kvalita. Je to badať aj v ofenzíve, ktorá dnes fungovala na veľmi dobrej úrovni. Dávid Holman často spolupracoval s Andražom Šporarom, ktorý sa síce strelecky nepresadil, vpredu však odviedol veľa dobrej práce a pripravil gól Mohovi. „V ofenzíve nám to dnes fungovalo naozaj dobre. S Andražom sa mi hrá výborne, pretože je to kompaktný, moderný futbalista, ktorý je dobre technicky vybavený. Som presvedčený, že spolu budeme ešte produktívnejší a potiahneme Slovan za ďalšími dobrými výsledkami,“ uzavrel Dávid Holman.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.