Úvod Správy Niké liga Ševela: Chceme potešiť fanúšikov

Ševela: Chceme potešiť fanúšikov

Slovanisti sa v nedeľu o 15.20 h stretnú s Dunajskou Stredou.

Vyvrcholením prvého bloku jarnej časti sezóny bude šláger s tradičným rivalom. Belasí sa v dôležitom zápase stretnú s Dunajskou Stredou, ktorej chcú odplatiť novembrovú prehru 1:2. Je to priamy súboj o druhé miesto v tabuľke – ak zajtra zvíťazíme, preskočíme Dunajskú Stredu. Pre fanúšikov bude otvorená fanzóna s koncertom Tublatanky.

Slovan je so ziskom 41 bodov na treťom mieste tabuľky, DAC má o bod viac a je priebežne druhý. Zaujímavé je, že náš zajtrajší súper v jarnej časti sezóny ešte v lige ani raz neinkasoval. Dunajská Streda na jar trikrát vyhrala (2:0 v Senici, 2:0 s Michalovcami a 3:0 s Ružomberkom) a remizovala s Trnavou.

Oba tímy mali počas týždňa pohárové povinnosti. Belasí po nečakanej dráme postúpili cez Liptovský Mikuláš, naopak, DAC nezvládol záver duelu v Trnave a z pohára vypadol po prehre 0:2.

V nedeľu nás čaká vybičovaný súboj na ihrisku i na tribúnach. „Emócie a rivalita patria k tomuto zápasu. Už môj prvý duel na lavičke Slovana v Dunajskej Strede bol vybičovaný a bola tam veľká emócia. Vtedy sme neboli úspešní, teraz sa to budeme snažiť odčiniť a urobíme maximum, aby víťazstvo zostalo v Bratislave,“ povedal tréner belasých Martin Ševela.

Belasí majú druhú najproduktívnejšiu ofenzívu, DAC sa chváli druhou najlepšou defenzívou. Martin Ševela pripravuje mužstvo s jediným zámerom. „Zadefinovali sme si, že do každého zápasu pôjdeme s ambíciou byť od prvej minúty dominantní a urobiť maximum pre úspech. Čaká nás zaujímavé meranie síl, DAC na jar neinkasoval a má veľmi dobrú defenzívu. My máme dostatočný ofenzívny potenciál, aby sme otvorili aj obranu Dunajskej Stredy. Budeme musieť byť ostražití smerom dozadu, keďže súper má dobrý prechod do útoku. Našou úlohou bude držať plnú koncentráciu celých deväťdesiat minút.“

Martinovi Ševelovi bude zo zdravotných dôvodov chýbať Arťom Suchockij a do zápasu ešte nezasiahne zotavujúci sa Kornel Saláta. Hostia nebudú môcť počítať s kapitánom Marinom Ljubičičom, ktorý po červenej karte v pohári dostal štvortýždňový trest.

Po pohárovom stretnutí nebol tréner belasých spokojný.  K problému sa postavil priamočiaro a okamžite ho riešil. „S hráčmi som mal pohovor, aby si uvedomili, kde sú a aký klub reprezentujú. Povedal som im svoj názor a chcel som poznať aj ich pohľad na vec, a to hlavne tých, ktorí dostali príležitosť a nechopili sa jej.  Na druhej strane ma teší, že sme postúpili ďalej, v druhom polčase sme ukázali víťaznú mentalitu a išli sme za postupom až do konca,“ vyhlásil 42-ročný Bratislavčan.

Pre fanúšikov bude už od 13.20 h otvorená fanzóna, kde vystúpi legendárna bratislavská skupina Tublatanka. „Tublatanka má výborné pesničky. Verím, že aj naša hra k tomu priblíži a že nedeľa bude výborná pre Tublatanku i Slovan. Chceme potešiť našich priaznivcov peknou hrou a tromi bodmi,“ povedal Martin Ševela. Zápas s Dunajskou Stredou uzavrie prvý blok sezóny, po ňom bude nasledovať reprezentačná prestávka. „Niekoľko chalanov odíde na reprezentačné zrazy, čo je potešiteľné. Zajtra to bude aj psychologicky dôležitý zápas, pretože ak vyhráte, tak sa reprezentačná pauza nesie v pozitívnom duchu," uzavrel tréner Slovana.

Spýtaj sa svojho trénera

Máte otázku na Martina Ševelu? Tak máte šancu sa ho opýtať! Jarná časť Fortuna ligu priniesla novinku v podobe projektu "Spýtaj sa svojho trénera." Z každého kola je vybraný jeden zápas, ku ktorému môžu fanúšikovia poslať otázky na trénerov. Zajtra tak budete mať priestor prostredníctvom facebooku napísať otázku na Martina Ševelu, ktorú potom zodpovie na tlačovej konferencii.

Vzájomné zápasy

Slovan a Dunajská Streda odohrali v lige 52 zápasov. Belasí vyhrali 30-krát, dvanásťkrát sa zrodila remíza a desaťkrát sme okúsili trpkosť prehry. V prebiehajúcej sezóne sme v novembri prehrali na pôde DAC 1:2, keď sme síce viedli zásluhou hlavičky Filipa Hološka, no domáci po prestávke otočili skóre. V auguste sa v Bratislave zrodila remíza 1:1, gól Slovana strelil Jakub Mareš.

Belasí v zápase s DAC dosiahli svoje najvyššie ligové víťazstvo od roka 1993. Na jar 1996 sa na Tehelnom poli zrodil vysoký triumf 7:1, strelecky sa vtedy presadili dvakrát Gomes a Demo, raz skórovali Németh, Faktor a Maixner.

Dôležité informácie

Pre fanúšikov je pripravená fanzóna s vystúpením Tublatanky. Prvá tisícka priaznivcov dostane pri vstupe na štadión aj špeciálne šály vyrobené pri príležitosti súboja s DAC. Štadión bude otvorený už od 13.20 h, upozorňujeme, že vstup pre priaznivcov Slovana bude z bezpečnostných dôvodov možný len cez vchody od OC Polus.

Zápas 2. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda sa začína v nedeľu 18. marca o 15.20 h a povedie ho rozhodcovská trojica Marhefka – Hancko, Hrčka. Vstupenky si môžete zakúpiť on-line cez ticketmedia.sk, prípadne v pokladniciach štadióna pred zápasom.

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.