Úvod Správy Niké liga De Kamps: Teším sa na nedeľu

De Kamps: Teším sa na nedeľu

Joeri de Kamps v rozhovore pred zápasom s Dunajskou Stredou.

Počas dvoch rokov v službách najúspešnejšieho slovenského klubu stihol Joeri de Kamps zistiť, čo pre našich fanúšikov znamená  súboj s Dunajskou Stredou. Náš stredopoliar je ako v každom zápase odhodlaný nechať na ihrisku všetko a pobiť sa o víťazstvo. Joeri verí, že v nedeľu popoludní (výkop o 15.20 h) si cestu do hľadiska nájde viac priaznivcov belasých.

V nedeľu sa dá očakávať tradične vybičovaný súboj dvoch rivalov. Stretáva sa tretí a druhý tím priebežnej tabuľky, pričom ak vyhráme, preskočíme DAC na druhom mieste. „Som v Slovane už viac než dva roky a viem, že zápas s Dunajskou Stredou je pre našich fanúšikov veľmi významný. Ja sa na každý duel pripravujem rovnako a vždy zo seba vydám sto percent. Určite chceme fanúšikov potešiť dobrou hrou a hlavne víťazstvom nad tradičným rivalom. Cestou k úspechu môže byť dobrá príprava na zápas, tímová hra a obetavý výkon od každého hráča na ihrisku,“ vyhlásil Joeri de Kamps pred nedeľňajším duelom.

Zaujímavá bitka sa môže odohrať v strede poľa. Slovan tam má do ofenzívy kreatívneho Holmana, v drese DAC sa darí maďarskému reprezentantovi Kalmárovi. Proti ofenzívnym esám vystúpia defenzívne štíty, a medzi najlepších hráčov na tomto poste v celej lige patrí práve Joeri de Kamps. „Myslím si, že zápasy sa vyhrávajú práve v strede poľa. Tam sa odohrávajú kľúčové akcie, z ktorých potom rezultujú šance a góly na oboch stranách. My máme v strede poľa výborných hráčov, takže verím, že si v stredovej formácii vytvoríme hernú prevahu.“

Oba tímy majú za sebou pohárové povinnosti. Naši futbalisti otočili dramatický duel s Liptovským Mikulášom a zvíťazili 4:3. DAC z pohára vypadol po prehre 0:2 v Trnave. „Pohárový duel bol náročný, sami sme si ho skomplikovali. Podstatné je, že sme ukázali mentálnu silu a otočili sme nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas. To si z toho treba zobrať. Teraz sa už plne koncentrujeme na súboj s Dunajskou Stredou, ktorý bude veľmi dôležitý,“ vyhlásil 26-ročný Holanďan, ktorý v ligovom zápase v Žiline ešte pred polčasom nútene striedal. Našťastie to nebolo nič vážne a Joeri o tri dni neskôr nastúpil v pohárovom stretnutí. „Som stopercentne fit a veľmi sa teším na najbližší ligový súboj.“

Pre našich fanúšikov bude už dve hodiny pred výkopom otvorená fanzóna. Prvá tisícka priaznivcov dostane od klubu aj špeciálne šály, vyrobené práve na duel s DAC. „Pozývam aj našich fanúšikov, ktorí nás skvele povzbudzovali na zápasoch v Myjave či Žiline. Verím, že prídete do hľadiska a podporíte nás, budeme to potrebovať. My na ihrisku necháme maximum, aby sme spoločnými silami zdolali veľkého rivala,“ uzavrel Joeri de Kamps.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.