Úvod Správy Reprezentácia Kenan Bajrič premiérovo v reprezentačnom áčku!

Kenan Bajrič premiérovo v reprezentačnom áčku!

Za reprezentačné výbery si v marci zahrajú aj ďalší hráči ŠK Slovan Bratislava.

Šesť hráčov z kádra prvého mužstva bude mať v marcovom asociačnom termíne reprezentačné povinnosti. K dvojici slovenských reprezentantov Michal Šulla – Boris Sekulič pribudli ďalší štyria futbalisti.

Kenan Bajrič sa dočkal premiérovej nominácie do slovinského reprezentačného áčka. Dvadsaťtriročný obranca má na konte jedenásť štartov v kategórii U21, na pozvánku do seniorského výberu však zatiaľ čakal. „Po príchode do Slovana je premiérová nominácia do reprezentácie ďalším významným okamihom mojej kariéry. Vnímam to ako veľký krok dopredu. Každý hráč chce reprezentovať svoju krajinu a ja nie som výnimkou. V zime som urobil naozaj dobré rozhodnutie, keď som prišiel do Slovana Bratislava, pretože sa tu môžem futbalovo rozvíjať a rásť. Je pre mňa veľká česť, že si ma reprezentačný tréner vybral do svojho tímu,“ vyhlásil Kenan Bajrič na margo svojej nominácie. „Gratulovali mi rodičia i priatelia, informácia o mojej nominácii medzi nimi zarezonovala. Niečo také sa nestáva každý deň,“ usmial sa slovinský obranca.

Už stabilnou súčasťou slovinského reprezentačného výberu je útočník Andraž Šporar, ktorý víťazným gólom posunul Slovan do semifinále Slovenského pohára. „Som v nominácii už piatykrát v rade. Mám radosť, že môžem hrať za svoju krajinu. Verím, že si výkonmi v Slovane udržím miesto v reprezentácii a bude sa mi dariť aj v slovinskom drese. Teším sa domov i na spoluhráčov z reprezentácie,“ povedal Andraž Šporar. Slovinci odohrajú v marci dva prípravné zápasy – v piatok 23. marca sa predstavia v Rakúsku a v utorok 27. marca privítajú Bielorusko.

Pevnou súčasťou reprezentácie je aj bulharský stopér Vasil Božikov. V posledných ôsmich kvalifikačných dueloch bol Vasil vždy v základnej zostave a vždy odohral celý zápas. Elitný stopér našej ligy ani teraz nechýba v nominácii. Bulharsko v prípravných dueloch privíta 23. marca Bosnu a Hercegovinu a 26. marca sa stretne s Kazachstanom.

V nominácii slovenskej reprezentácie do 19 rokov na marcový turnaj Elite Round v Portugalsku sú dvaja slovanisti. Stabilné miesto v národnom tíme si vybudoval brankár Frederik Valach a pozvánku opäť dostal aj krajný obranca Samuel Kozlovský. Slováci sa postupne 21. marca stretnú s Írskom, 24. marca s Portugalskom a 27. marca s Kosovom.

Na turnaji Elite Round hrá aj slovenská reprezentácia do 17 rokov, kde sú štyria hráči Slovana – Alexander Tóth, Samuel Lavrinčík, Filip Lichý a Dávid Strelec. Slováci v úvodnom súboji nešťastne prehrali s Portugalskom, ešte ich čakajú súboje s Fínskom a Švajčiarskom. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
David Strelec si váži podporu fanúšikov.
Potenciálnym súperom v 2. kole kvalifikácie Ligy majstrov by bol BSC Young Boys Bern.
Žan Medved otvoril novú sezónu dvomi presnými zásahmi.

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.