Úvod Správy Slovnaft Cup Ševela: Našou úlohou je postúpiť ďalej

Ševela: Našou úlohou je postúpiť ďalej

Belasí v stredu o 18.00 h privítajú vo štvrťfinále Slovnaft Cupu MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Po zimnej odmlke sa opäť rozbieha aj domáca pohárová súťaž. Slovanisti v ceste za obhajobou trofeje privítajú vo  štvrťfinálovom súboji druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Duel sa odohrá v stredu o 18.00 h na Pasienkoch, pričom držitelia permanentiek majú vstup zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky. Cena zápasovej vstupenky do všetkých sektorov je 2 eurá.

„Našou úlohou je postúpiť v pohári ďalej a preto k zápasu pristúpime s plnou vážnosťou. Sme dostatočne ďaleko, aby sme poškuľovali po pohárovej trofeji. Plánujeme zmeny v zostave, priestor dostanú chalani, ktorí hrávali menej a tú šancu si zaslúžia. Hrá sa na jeden zápas a máme výhodu domáceho prostredia, čomu sme prispôsobili aj tréningy, keď sme prešli na prírodnú trávu a vyskúšali sme si hlavné ihrisko. Je jedno, či hráme so Žilinou alebo proti papierovo slabšiemu súperovi. Úlohou každého hráča je vždy odviesť na ihrisku maximum a stopercentne si splniť svoje povinnosti,“ povedal Martin Ševela.

Belasí okamžite po ligovom súboji v Žiline myšlienkovo prepli na zajtrajší pohárový duel. „Všetkých nás mrzí posledný zápas, ktorý nám výsledkovo nevyšiel, no nemôžeme rozmýšľať pesimisticky. Herne je vidieť progres, hráči vedia viac o sebe čo sa týka herných prvkov na ihrisku. Naozaj je však dôležitá efektivita v každom jednom zápase, lebo ak nie ste efektívni, nemôžete pomýšľať na víťazstvo. Boli tam naozaj veľmi dobré veci. Neviem, či nejaké mužstvo herne prevýšilo Žilinu na jej ihrisku, pričom nám sa to podarilo. Máme na čom stavať a pokračujeme ďalej v našej práci, aby sme sa každým tréningom zlepšovali,“ optimisticky vyhlásil tréner belasých.

Martin Ševela sa tradične vyjadril aj k zdravotnému stavu mužstva. „Zajtra ešte nebude k dispozícii Arťom Suchockij. Do tréningového procesu s tímom sa už zapojil Kornel Saláta. Verím, že po marcovej reprezentačnej pauze by postupne mohol zvýšiť konkurenciu v našom mužstve.“

Náš tréner počas svojej trénerskej kariéry dvakrát vyhral Slovenský pohár. Túto trofej by rád získal aj počas svojej prvej sezóny v Slovane Bratislava. „Pre každého trénera je motiváciou vyhrávať a získavať poháre, a ja nie som výnimkou. Pokiaľ ste v hre o trofej, treba o ňu bojovať a urobiť maximum pre jej zisk,“ uzavrel Martin Ševela. Belasí sú v tejto sezóne obhajcami Slovenského pohára, v minuloročnom finále vyhrali nad Skalicou 3:0 a získali rekordnú štrnástu domácu pohárovú trofej.

Ako postupovali

Belasí postupne vyhrali v Nových Zámkoch 2:0 (góly Damnjanovič, Mareš), v Malackách vysoko 5:1 (Vittek 2, Oršula, Mareš, Savičevič) a v Myjave 1:0 (Vittek). V osemfinále sme doma zdolali Nitru 3:1, keď sa dvomi gólovými hlavičkami blysol Róbert Vittek. Tretí gól si dal Nitran Niba do vlastnej siete, kam zrazil strelu Savičeviča.

Liptovský Mikuláš na úvod zvíťazil v Tisovci 6:1 (góly Kucharčík 2, Kotora, Laco, Otruba, Andrič), na ihrisku Hajnáčky 5:1 (Poremba 2, Staš 2, Kucharčík) a v Dubnici 2:1 (Papaj, Kucharčík). Liptáci v osemfinále prešli cez Zvolen po víťazstve 2:0 (Papaj, Staš).

Predstavenie súpera

MFK Tatran Liptovský Mikuláš je po jesennej časti na siedmom mieste druhej ligy, zatiaľ získal 23 bodov pri skóre 29:24. Historicky najväčším úspechom klubu je práve účasť v celoslovenskej druhej lige, v ktorej hrá od sezóny 2009/10. Pre Liptákov to bude prvý duel v jarnej časti, keďže dve plánované kolá v druhej najvyššej súťaži boli odložené na neskorší termín.

Najskúsenejším hráčom tímu je stredopoliar Ján Papaj, ktorý v minulosti hral v najvyššej súťaži za Púchov či Senec. Známymi menami v kádri Liptovského Mikuláša sú aj Matej Šavol a Ivan Kotora, ktorí pôsobili v Ružomberku. Na hosťovaní je u Liptákov aj stredopoliar Filip Halgoš z AS Trenčín. Kapitánom tímu je skúsený Ivan Lišivka, funkciu hlavného trénera zastáva Jozef Kukulský.

Dôležité informácie

Zápas štvrťfinále Slovnaft Cupu 2017/18 medzi ŠK Slovan Bratislava a MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa začína v stredu 14. marca o 18.00 h a povedie ho rozhodcovská trojica Ziemba – Weiss, Špivák. Vstupenky v jednotnej cene 2 eurá si zakúpite cez ticketmedia.sk, prípadne v pokladniciach štadióna pred zápasom. Držitelia permanentných vstupeniek a taktiež nadstavbových permanentiek majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentky.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.