Úvod Správy Reprezentácia Náš kapitán po prvej reprezentačnej nominácii: Je to veľká česť

Náš kapitán po prvej reprezentačnej nominácii: Je to veľká česť

Boris Sekulič je súčasťou nominácie Slovenska na marcový Kráľovský pohár v Bangkoku.

Reprezentačný tréner Ján Kozák nominoval na marcový turnaj v Thajsku hneď dvoch slovanistov. Dres s dvojkrížom na hrudi si oblečie brankár Michal Šulla a premiérovo aj náš kapitán Boris Sekulič. Slováci sa v Thajsku stretnú 22. marca so SAE a 25. marca si zahrajú o konečné umiestnenie.

Na tvári Borisa Sekuliča dnes žiaril úsmev. Náš kapitán získal v auguste 2017 slovenské občianstvo a dnes dopoludnia sa dozvedel, že ho tréner Ján Kozák vybral do elitného reprezentačného výberu. Boris tak bude hrať v jednom tíme s menami ako Hamšík, Škriniar či Mak. „Som vďačný za takúto veľkú šancu. Možnosť reprezentovať krajinu, kde sa cítim ako doma, je pre mňa veľká česť. Len minulé leto som získal občianstvo a zaregistroval som nejaké šumy o reprezentácii, no veľmi som sa na to nesústreďoval. Len som chcel hrať čo najlepšie za Slovan. Teším sa, že mi prišla pozvánka do slovenskej reprezentácie,“ zneli prvé slová Borisa po oznámení nominácie.

Mal Boris nejakú debatu s trénerom Jánom Kozákom? „Pán Kozák bol v Turecku, pozrel si dva naše zápasy a po jednom z nich sme sa rozprávali. O tomto však reč vôbec nebola,“ povedal náš kapitán. Reprezentačný tréner na tlačovej konferencii vyhlásil, že v prospech Borisa rozhodli stabilné výkony v posledných dvoch rokoch.

Pred 26-ročným obrancom je tak rušné obdobie. V prebiehajúcom týždni dva zápasy so Slovanom a v nedeľu už reprezentačný zraz. „Teraz mám v hlave len dva dôležité zápasy so Slovanom. Od nedele potom zo seba vydám všetko, aby som splnil očakávania a presvedčil trénera o správnosti svojej nominácie,“ vyhlásil Boris, ktorý si dnes užil gratulácie od spoluhráčov. „To, že som v nominácii, som zistil ešte pred dopoludňajším tréningom. Chalani, ktorí boli okolo mňa, mi samozrejme gratulovali. Po tréningu, keď už bola nominácia oficiálna, som si užil gratulácie i podpichovačky, to je však taká klasika,“ usmial sa kapitán belasých.

V slovenskej reprezentácii už hrali niektorí naturalizovaní futbalisti, napríklad aj náš bývalý hráč Karim Guédé. Ani jeden z nich sa však nepresadil dlhodobo. „Tak ďaleko nechcem rozmýšľať. Teraz som dostal šancu a chcem sa jej chopiť čo najlepšie. Teším sa už na nových spoluhráčov v reprezentácii, poznám tam síce pár chalanov z ligy či Košíc, no je to v podstate ako ísť do nového mužstva,“ uzavrel Boris Sekulič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vernon de Marco v rozhovore po zápase s Trenčínom.
Názory trénerov po zápase 20. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín (2:0).
ŠK Slovan zvíťazil nad Trenčínom 2:0.

Neprehliadnite

Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.
Kniha i dokument budú v predaji pred zápasom s Bragou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.