Úvod Správy Slovnaft Cup Bajrič: Ideme ďalej, prehra nás nezlomí!

Bajrič: Ideme ďalej, prehra nás nezlomí!

Kenan Bajrič po zimnom príchode do Slovana Bratislava potvrdzuje svoje kvality.

Slovinský stopér sa plne adaptoval v základnej zostave a na jar ešte nevynechal ani minútu. Kenan Bajrič aj včera v Žiline predviedol niekoľko obetavých zákrokov, no ani on nezabránil prvej jarnej prehre. Fanúšikovia však hráčov aj napriek nepriaznivému výsledku odmenili potleskom a Kenan im odkazuje: „Ideme ďalej, chceme vyhrať najbližšie zápasy!“

Fanúšikovia sa môžu tešiť na týždeň plný futbalu. Už v stredu o 18.00 h privítame vo štvrťfinále Slovnaft Cupu Liptovský Mikuláš a v nedeľu popoludní odohráme tradičný šláger s Dunajskou Stredou. Zverenci Martina Ševelu sa už od dnešného dopoludňajšieho tréningu začali pripravovať na najbližšie zápasy. „Nálada po prehre nemôže byť nikdy dobrá, na druhej strane však neskladáme hlavy a zostávame bojovne naladení. Myslím si, že sme si za včerajší výkon zaslúžili lepší výsledok. Ideme ďalej, jedna prehra nás predsa nezlomí! V tomto týždni nás čakajú dva zápasy, ktoré chceme vyhrať,“ povedal Kenan Bajrič.

Talentovaný obranca včera predviedol parádny defenzívny zákrok, keď po dlhom šprinte na bránkovej čiare vyrazil dorážku Mihalíka. „Myslel som len na to, aby som zabránil gólu. Z plných síl som šprintoval späť, hodil som sa na čiaru a veril som, že ma súper trafí. Tak sa aj stalo, žiaľ, z ďalšej dorážky sme inkasovali,“ povzdychol si Bajrič. Ak by Mráz následne neskóroval, zrejme by Bajričov obranný zákrok patril k najlepším momentom víkendového kola.

Naši hráči držia pokope aj v ťažkých chvíľach. Aj preto podporili Ibrahima Rabia, ktorý pred druhým gólom Žiliny zvolil nešťastné riešenie rozohrávky z vlastnej šestnástky. „Ibiho sme podržali, povedali sme mu, aby nedával hlavu dole. Nikto nie je dokonalý a všetci občas urobíme chybu. Takéto veci sa vo futbale stávajú. Ibi je výborný futbalista a určite nám ešte pomôže.“

V stredu večer pokračuje cesta belasých za obhajobou Slovenského pohára. Vo štvrťfinále privítame druholigový Liptovský Mikuláš. Cieľ je jasný - postup. „Našou povinnosťou je postup do semifinále. Fanúšikov chceme potešiť dobrou hrou a gólmi. K zápasu pristúpime s maximálnou vážnosťou a vôbec sa nepozeráme na to, že hráme proti tímu z nižšej súťaže. Od úvodu pôjdeme naplno za postupom,“ vyhlásil slovinský mládežnícky reprezentant.

Kenan Bajrič hrá zatiaľ veľmi spoľahlivo a účinne čistí priestor pred našou bránou. Výborný je vo vzduchu. V doterajších štyroch ligových zápasoch vyhral Bajrič všetky hlavičkové súboje! „Dávam všetko pre Slovan a vždy sa snažím na ihrisku odviesť maximum. Myslím si, že som sa rýchlo adaptoval v tíme a postupne sa zlepšuje aj súhra so spoluhráčmi. Verím, že už to bude len lepšie,“ uzavrel Kenan Bajrič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.