Úvod Správy Aktuality Sekulič: Herný posun je viditeľný, potešil potlesk fanúšikov

Sekulič: Herný posun je viditeľný, potešil potlesk fanúšikov

Kapitán Boris Sekulič v rozhovore po zápase v Žiline.

„Aj keby sme hrali do zajtra, tak by tá lopta za čiaru nedošla,“ povzdychol si Boris Sekulič po zápase v Žiline. Ten by sa dal charakterizovať jednoducho – mierna herná prevaha a počet šancí na strane Slovana, výsledok na strane Žiliny. Belasí ukázali pod Dubňom veľa pozitívneho, no po individuálnych chybách a nízkej efektivite v zakončení sa do Bratislavy vracali naprázdno.

„Začiatok bol obojstranne opatrný, zrejme aj pod vplyvom posledného vzájomného zápasu v Myjave. Po prvom góle sa hra otvorila. V posledných sekundách prvého polčasu sme mali veľkú šancu na vyrovnanie, no žiaľ, nedali sme. Po prestávke sme zatlačili súpera, ani neviem koľko sme tam mali šancí. Keď nedáš gól, nemôžeš bodovať a preto odchádzame odtiaľto smutní,“ zhodnotil Boris priebeh stretnutia. Belasí utrpeli prvú prehru od 3. novembra 2017.

Zlomová zrejme bola úvodná fáza druhého dejstva. Belasí mali v krátkom slede tri výborné príležitosti, tečovaná strela Čavriča sa dokonca obtrela o ľavú žrď. V čase, keď sa hralo na jednu bránu a Slovan zvyšoval tlak, prišla jedna žilinská akcia, chyba v našej defenzíve a gól na 0:2. „Do druhého polčasu sme vstúpili s veľkou energiou a mali sme aj šance. Aj keby sme hrali do zajtra, tak by lopta za čiaru nedošla...Nemyslím si, že druhý gól nás psychicky zlomil. Veď hneď po tom, ako sme inkasovali, sme si vypracovali ďalšie príležitosti a Moha dokonca trafil žrď.“

Slovan vyslal na bránu viac striel než pri myjavskom triumfe 6:0. Zverenci Martina Ševelu mali počas väčšiny stretnutia viac z hry a ukázali herný progres. Výborne hral ľavý krídelník Moha, konštruktívnosť a presnosť priniesol do stredu poľa striedajúci Nono. Obetavým sklzom pred žilinským prvým gólom sa zase blysol spoľahlivý Bajrič. „Myslím si, že v hre je viditeľný posun a vydali sme sa správnou cestou. Dôležité je, aby sa výsledky stabilizovali a aby sme to, čo na ihrisku predvedieme, pretavili aj do bodového zisku. Dnes napriek pozitívam v hernom prejave nemôžeme byť spokojní, keď odchádzame s prehrou,“ vyhlásil 26-ročný rodák z Belehradu, ktorý vlastní aj slovenské občianstvo.

Belasých prišlo podporiť približne 150 fanúšikov. Tí povzbudzovali svoj tím aj za nepriaznivého stavu a po zápase napriek prehre zatlieskali hráčom. „Našich fanúšikov bolo počuť a cítili sme ich podporu. Chcem sa im pekne poďakovať, že prišli. Veľmi ma potešilo, že po zápase nám napriek prehre zatlieskali. My ich musíme prilákať našou hrou, aby na naše zápasy chodili vo väčšom počte. Verím, že najbližšie ich potešíme víťazstvom.“

Najbližšie to môže byť už v stredu o 18.00 h, keď vo štvrťfinále Slovnaft Cupu privítame Liptovský Mikuláš. Medzi hráčmi po zápase panovalo sklamanie, avšak nie skepsa. Do ďalších zápasov treba ísť so zdvihnutými hlavami. „Máme pred sebou náročný týždeň, na ktorý sa treba čo najlepšie pripraviť. Naším zámerom bude zvládnuť pohárový zápas a potom uspieť v šlágri s Dunajskou Stredou. Pozeráme sa len na seba, odmietame debaty o tom, ako hrala včera Trnava, Dunajská Streda a podobne. Ešte pred jarnou časťou sme povedali, že máme svoju cestu a určité dlhodobé ciele, a za tým si aj pôjdeme,“ uzavrel Boris Sekulič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí prehrali v prvom zápase na turnaji v Benátkách s Mladou Boleslavou po penaltovom rozstrele.
Sústredenie belasých za riekou Moravou vyvrcholí turnajom o Pohár starostu mesta Benátky nad Jizerou.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava prijal ponuku Slavie Praha na odohranie prestížneho prípravného zápasu.
Súperom belasých v 1. predkole Európskej ligy 2018/19 bude moldavský tím FC Milsami Orhei.
Nová posila Dejan Dražič v prvom rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.