Úvod Správy Niké liga Nech dobrá nálada vydrží čo najdlhšie

Nech dobrá nálada vydrží čo najdlhšie

Brankár Michal Šulla v rozhovore pred zápasom v Žiline.

Belasí vstúpia do nadstavbovej časti Fortuna ligy už v nedeľu. V rozmedzí dvoch týždňov sa druhýkrát stretnú so Žilinou, ktorú naposledy zdolali 6:0. Michal Šulla sa teší na nedeľňajší duel dvoch veľkých rivalov, no ako hovorí, 6:0 je história a teraz to bude úplne iný zápas. Verí, že opäť s priaznivým koncom pre Slovan.

„Myslím si, že to bude odlišný zápas než ten, v ktorom sme vyhrali 6:0. Žilina má v domácom prostredí na umelej tráve svoju silu. K zápasu opäť pristúpime maximálne zodpovedne a budeme sa držať našej hry a taktiky. Verím, že do nadstavby vstúpime úspešne,“ vyhlásil brankár belasých.

Naši futbalisti počas týždňa trénovali na umelej tráve najnovšej generácie, čiže podobnom povrchu, aký je na hlavnej hracej ploche v Žiline. Aký významný je pre brankára rozdiel medzi prírodnou a umelou trávou? „Odskok na prírodnej tráve býva nevyspytateľný, na ihrisku s umelým povrchom nie sú nerovnosti a lopta má trochu iný sklz. Sme profesionáli, preto sa musíme pripraviť na každý terén a odviesť tam čo najlepší výkon.“

Slovan v Žiline vyhral naposledy v máji 2015 (2:1). Týmto víťazstvom sme si vtedy zaistili účasť v pohárovej Európe, naopak, Žiline sme zahatali majstrovské ambície. Odvtedy bola bilancia vzájomných duelov pre belasých nepriaznivá, naposledy sme však nad tradičným rivalom vyhrali v Myjave 6:0. „Po tomto zápase sme mali videoanalýzu a hneď sme to uzavreli s tým, že víťazstvo 6:0 je síce pekné, no už je to minulosť. Rovnako sme si rozobrali aj duel s Nitrou, ktorý je tiež za nami. Od začiatku tohto týždňa myslíme len na najbližší zápas v Žiline a poctivo trénujeme. Nálada v kabíne je po dvoch víťazstvách dobrá, verím, že taká vydrží čo najdlhšie,“ pousmial sa Michal Šulla.

Dvadsaťšesťročný brankár, ktorý do Slovana prišiel v zimnom prestupovom období, zatiaľ odchytal tri jarné zápasy. Dvakrát si pripísal čisté konto a medzi tromi žrďami pôsobí istým dojmom. „Cítim sa fajn, chalani ma vzali medzi seba. Som rád, že v Slovane mi to zatiaľ takto vychádza a verím, že v tom budem pokračovať. V posledných dvoch zápasoch som nemal toľko práce. Najvážnejší zákrok som musel predviesť pri samostatnom úniku Žilinčana Balaja, pri ktorom sme spoločne s obrancami zabránili inkasovanému gólu. S chalanmi v obrane si navzájom pomáhame a to je pre úspech tímu veľmi dôležité.“

Michal Šulla má bohaté skúsenosti z najvyššej súťaže, proti Žiline odchytal viacero zápasov a pozná tam niekoľkých hráčov. „V pamäti mi zostal duel spred roka, keď som ešte chytal za Senicu a Žilinu sme v prvom jarnom kole porazili 2:0. Z ligy poznám väčšinu hráčov súpera, najviac asi bývalých Seničanov Samuela Mráza a Juraja Chvátala. Možno si pred zápasom vymeníme nejaké správy,“ usmial sa náš brankár.

Belasých v úvode jari skvelo podporujú fanúšikovia, ktorí našim hráčom vytvorili v dvoch myjavských zápasoch domáce prostredie. Klub pre fanúšikov organizuje autobusový zájazd, na ktorý sa ešte môžete prihlásiť dodnes dopoludnia. „Vážime si, že nás fanúšikovia prišli podporiť aj na neutrálnu pôdu do Myjavy. Verím, že naši priaznivci prídu v čo najväčšom počte aj do Žiliny. Odvďačíme sa im dobrou hrou a urobíme maximum, aby sme ich potešili aj výsledkom,“ uzavrel Michal Šulla.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.