Úvod Správy Juniori Juniorka doplatila na nevyužité príležitosti

Juniorka doplatila na nevyužité príležitosti

Juniori Slovana Bratislava podľahli v generálke pred jarnou časťou Púchovu 1:2.

Naši juniori v sobotu odohrali posledný prípravný zápas pred začiatkom jarnej časti ročníka. Belasí v súboji s MŠK Púchov doplatili na nízku efektivitu, keď hlavne v druhom polčase nevyužili niekoľko vyložených príležitostí.

Za Slovan nastúpili aj Diamantis Chouchoumis a Filip Oršula z A-mužstva, aby tak zostali v hernej praxi. Belasí sa v prvom dejstve ujali vedenia po peknej kombinačnej akcii. Na jej konci bol Roman Zemko, ktorý loptu umiestnil k žrdi a rozvlnil sieť – 1:0. Púchovčania, ktorí v minulosti hrali najvyššiu súťaž a teraz pôsobia v západnej skupine tretej ligy, vyrovnali do polčasu na 1:1.

Po prestávke to bola prehliadka nevyužitých šancí Slovana. Filip Oršula i David Hrnčár postupovali sami na brankára, ktorý však predvádzal čarovné zákroky a belasí ho už nedokázali prekonať. Neúspechom sa skončilo snáď šesť vyložených príležitostí našich mladíkov. Potvrdilo sa pravidlo nedáš – dostaneš, keď Púchov upravil na konečných 1:2.

Plánovaný víkendový zápas III. ligy v Lozorne bol odložený kvôli nespôsobilému terénu. Naša juniorka tak do jarnej časti vstúpi až v nedeľu 18. marca domácim súbojom s Račou.

ŠK Slovan Bratislava juniori – MŠK Púchov 1:2 (1:1)

Góly: Zemko - Hrnko, Gajdošík

Zostava: Rybár (46. Valach) – Kurčík, Kitka, Antálek (46. Nedorost), Chouchoumis – Hrnčár, Mašulovič, Zemko, Oršula – Duda – Petráš (46. Brodziansky)