Úvod Správy Niké liga Sekulič: Verím, že nás fanúšikovia opäť prídu podporiť

Sekulič: Verím, že nás fanúšikovia opäť prídu podporiť

Kapitán tímu Boris Sekulič v rozhovore pred zápasom s Nitrou.

Belasí po týždni opäť vycestujú do Myjavy. V sobotu o 14.00 h sa tam stretnú v poslednom kole základnej časti s Nitrou. Kapitán Boris Sekulič po vysokom víťazstve nad Žilinou krotil eufóriu a má jasný odkaz – takéto výkony musíme podávať pravidelne.

V súboji so Žilinou sa naši futbalisti mohli oprieť o podporu priaznivcov, ktorí im na útulnom štadióne vytvorili domáce prostredie. Náš kapitán verí, že pekné sobotné popoludnie zažijú všetci s belasým srdcom aj teraz proti Nitre. „Každý v šatni potvrdí, že v takej atmosfére sa lepšie hrá. Štadión v Myjave nie je veľký a tribúny sú blízko ihriska, takže každého priaznivca je tam počuť. Verím, že sa autobusy zaplnia a že nás fanúšikovia opäť prídu podporiť. My urobíme maximum, aby sme sa im odvďačili dobrým futbalom a úspešným výsledkom,“ vyhlásil Boris Sekulič. Klub pre fanúšikov organizuje autobusový zájazd, v ktorom ešte zostávajú voľné miesta. Nahlasovať sa môžete najneskôr dodnes 23:00 mailom na fanusik@skslovan.com.

Víťazstvo 6:0 nad Žilinou bolo bezpochyby fantastické. Boris Sekulič si tento triumf váži, no odmieta reči o eufórii. „Z pohľadu kapitána a hráča, ktorý je tu takmer tri roky, odmietam robiť nejakú eufóriu. V minulosti sa nám bohužiaľ stávalo, že sme nedokázali nadviazať na vydarené zápasy. Duel so Žilinou nám vyšiel, sme veľmi radi, že sme dosiahli taký výsledok. Je to však jeden zápas, liga sa predsa hrá celý rok. Takéto výkony musíme podávať pravidelne a až potom môžeme byť spokojní či hovoriť o nejakom úspechu.“

Nálada v kabíne bola počas týždňa pozitívna. Borisovi počas rozhovoru viackrát na tvári prebehol úsmev, a to hlavne vo chvíľach, keď ho „hecovali“ okoloidúci spoluhráči. „Keď sa v sobotu vyhrá, tak celý týždeň je lepší a ľahší. Vonku je síce obrovská zima, no s podmienkami sme sa bez problémov vyrovnali  a štandardne trénujeme. Včera sme absolvovali rozbor zápasu so Žilinou, bol trochu kratší než obvykle, keďže tam prevažovali pozitívne veci,“ usmial sa 26-ročný rodák z Belehradu, ktorý však vlastní aj slovenské občianstvo.

V sobotu čaká belasých Nitra. Motív zápasu je jasný – Slovan v prípade víťazstva pôjde do nadstavby z druhého alebo tretieho miesta. Nitra si pondelkovou remízou v Ružomberku udržala nádej na hornú šestku, v sobotu nutne potrebuje vyhrať. Črtá sa zaujímavý duel dvoch tradičných slovenských klubov. „V šatni sme novým chalanom hovorili, aby sa pripravili na to, že nás čaká iný duel ako pred týždňom. Dá sa predpokladať, že Nitra bude vychádzať zo zabezpečenej obrany, videli sme to v prvom vzájomnom zápase v tejto sezóne. Myslím si, že na nich môže platiť dobrý pohyb a hra po krídlach. Určite to nebude jednoduché, chceme však nadviazať na výkon z predchádzajúceho zápasu a dosiahnuť úspešný výsledok,“ uzavrel Boris Sekulič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.