Úvod Správy Mládež Po hladkom triumfe na prvé miesto v tabuľke

Po hladkom triumfe na prvé miesto v tabuľke

Starší dorastenci Slovana nastrieľali vo svojom prvom jarnom zápase päť gólov.

V sobotu sa našim starším dorastencom začala jarná časť sezóny a vstup do nej zvládli ideálne. V Senici od začiatku kráčali za víťazstvom, za ktorým ich nasmerovali góly Nicolasa Pochylého a Davida Strelca v 11. a 19. minúte. Domáci síce na druhý zásah belasých rýchlo odpovedali, no ešte do prestávky David Strelec upravil opäť na dvojgólový rozdiel a s dvanástimi presnými zásahmi sa tak osamostatnil na čele rebríčka kanonierov I. ligy. V druhom polčase slovanisti prikrášlili svoje víťazstvo na konečných 5:1.

Zverenci Vladimíra Gálu sa po tomto triumfe dostali na prvé miesto v tabuľke, keďže dovtedy vedúca Žilina prehrala na ihrisku predposledných Michaloviec. Belasí majú pred ňou aktuálne dvojbodový náskok, tretí Trenčín zaostáva o sedem bodov.

V utorok mali svoje zápasy 18. kola proti Prešovu odohrať aj naši mladší dorastenci. Pre nepriaznivé mrazivé počasie však tieto stretnutia odložili na 21. marca.

I. liga staršieho dorastu – 18. kolo

FK Senica – ŠK Slovan 1:5 (1:3) – Strelec 2, Pochylý, Leginus, T. Nagy

Zostava Slovana: Trnovský – Kočik, Čech, Jakub Baláž, Kozlovský, Habodasz, Potoma (70. T. Nagy), T. Németh (85. Jakub Lacko), Leginus, Pochylý (80. Haramia), Strelec

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.