Úvod Správy Fortuna liga Rabiu: Verím, že takýchto okamihov bude čoraz viac

Rabiu: Verím, že takýchto okamihov bude čoraz viac

Ibrahim Rabiu nastúpil prvýkrát od novembra v základnej zostave a podal vynikajúci výkon.

V poslednej dobe si prešiel neľahkým obdobím. Dal sa však zdravotne do poriadku a v zápase so Žilinou patril k najlepším hráčom na ihrisku. Umne rozdával lopty do strán, vedel, kedy treba hru zrýchliť a kedy zase upokojiť. Ibrahim Rabiu ukázal svoju extratriedu.

Nigérijský stredopoliar nastúpil v dvojičke s Dávidom Holmanom. Rabiu hral trochu viac zozadu, kým Holman mal najmä ofenzívne úlohy. Výborní priatelia, ktorých často nájdete v družnej debate, si na ihrisku skvele rozumeli a na ich hru bolo radosť pozerať. „Myslím si, že spolupráca s Dávidom Holmanom i oboma krídelníkmi bola na veľmi dobrej úrovni. Videli ste, že v strede poľa sme Žilinu prehrávali a získavali sme tak strategický priestor, odkiaľ sme zakladali rýchle útočné akcie. Nemôžem však povedať, že som hral dobre. Jednak na hodnotenie je tu tréner a takisto, ak by som nemal okolo seba takých skvelých spoluhráčov, tak by ani môj výkon nebol dobrý,“ povedal Ibrahim Rabiu hneď po zápase.

„Ibi,“ ako Rabia v kabíne prezývajú, absolvoval v novembri operáciu členka, ktorý ho už dlhšie trápil. Zámer vyriešiť ťažkosti operáciou, aby tak bol Rabiu na jar stopercentne fit a bez bolestí, sa podarilo splniť. Už v Turecku naskakoval do zápasov, pred týždňom v Michalovciach odohral polhodinu a včera 81 minút. V závere ho vystriedal Nono, ktorý si pripísal prvé minúty v belasom. „Zdravotne som fit, no čo sa týka formy, toto bolo tak šesťdesiat – sedemdesiat percent z toho, čo viem hrať. Na ihrisku sa však cítim čoraz lepšie a verím, že sa každým ďalším zápasom priblížim k svojmu maximu.“

„Slovan zdemoloval Žilinu,“ týmto uviedli príspevok v športovom spravodajstve na verejnoprávnej televízii. Naši hráči napriek vysokému víťazstvu 6:0 nad tradičným rivalom zostávajú nohami pri zemi. „Samozrejme, bol to skvelý zápas, v ktorom nám vyšlo prakticky všetko. Každý jeden hráč, či už na ihrisku alebo na lavičke, sa naplno odovzdal pre Slovan a výsledok ste videli sami. Boli sme lepší počas celého duelu a dovolím si povedať, že gólový rozdiel je spravodlivý. Nesmieme však lietať v oblakoch alebo robiť eufóriu. Je to jeden zápas. Spokojní budeme, ak nám podobne vyjdú aj ďalšie ligové a pohárové súboje, vtedy budeme môcť povedať, že je to fajn. Teraz si to dovoliť nemôžeme,“ znejú slová 26-ročného rodáka z Kana.

V prvom polčase dal Slovan štyri góly do brány, ktorá bola umiestnená blízko sektoru našich fanúšikov. Hráči sa chodili spontánne radovať k plotu, pričom veľa emócií ukázal aj Ibrahim Rabiu, ktorý je inokedy skôr pokojný typ človeka. Ibi smerom k fanúšikom nešetril oslavnými gestami a tí mu to opätovali potleskom. „Ľudia boli fantastickí, ďakujem, že prišli z Bratislavy a podporovali nás. Ak sa niekto pred zápasom obával, že by tu Žilina mala domáce prostredie, tak sa veľmi mýlil, ja som totiž počul len našich fanúšikov. Pre nás hráčov je krásne, keď sa s našimi priaznivcami môžeme radovať po góloch a víťazstvách. Verím, že takýchto okamihov bude čoraz viac,“ uzavrel Ibrahim Rabiu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v nedeľu o 15:00 predstavia v Senici.
Joeri de Kamps v rozhovore pred zápasom v Senici.
Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.

Neprehliadnite

Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.
Filip Lichý sa vrátil do hry po zranení kolena.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.