Úvod Správy Niké liga Čavričov gól priniesol remízu

Čavričov gól priniesol remízu

ŠK Slovan Bratislava v 20. kole Fortuna ligy remizoval v Michalovciach 1:1.

Belasí v úvodnom jarnom zápase remizovali v Michalovciach 1:1. Domáci otvorili skóre tesne pred prestávkou, za Slovan vyrovnával v druhom polčase Aleksandar Čavrič. Ďalšie vyložené príležitosti belasých zostali nevyužité. Slovan je v tabuľke tretí so ziskom 35 bodov.

V slnečnom, ale zároveň veternom počasí, začali belasí aktívne. Už v 3. min vysunul Hološko na ľavej strane Chouchoumisa, ktorý svoju krížnu strelu namieril tesne nad brvno. Vyloženú šancu mali slovanisti v 13. min, keď Droppa kolmicou našiel vpredu Šporara. Ten postupoval sám na Kiru, loptu však napálil len do vybiehajúceho brankára Michaloviec. Domáci mali prvú príležitosť po štvrťhodine hry, po skrumáži strieľal Danko a Droppa odkopával na brankárovej čiare. V 19. min vyslal Holman prudkú strelu spoza šestnástky a lopta opečiatkovala pravú žrď. Hra sa následne upokojila, až tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny trafil Danko z uhla brvno našej brány. V 34. min prenikol Hološko po ľavom krídle, pred bránou hľadal Šporara, ešte skôr tam však bol Kavka, ktorý odvrátil na roh. Vzápätí Hološkovu krížnu strelu Kira kryl. Keď sa už zdalo, že mužstvá pôjdu do kabín za bezgólového stavu, tak nečakane udreli Michalovce. Center z rohu prepadol na zadnú žrď ku Koscelníkovi, ktorý prekonal Šullu.

Po prestávke sa belasí snažili zmazať jednogólové manko. V 57.  min unikol Šporar po ľavej strane, z uhla ešte dával loptu pred bránu, kde ju však nezasiahol žiaden hráč v belasom. Domáci pohrozili v 62. min, keď tečovaná strela Sulleyho skončila na hornej sieti. Vzápätí zrealizoval Martin Ševela dvojnásobné striedanie, na ihrisko vybehli Rabiu a Vittek. V 67. min predĺžil Hološko dlhú loptu hlavou na Vitteka, už sa zdalo, že Vittek bude môcť zakončovať do odkrytej brány, no Kira mu loptu v poslednej chvíli vzal z kopačky. Aktivita belasých sa zúročila v 74. min. Čavrič si prebral loptu pred šestnástkou a krížnou strelou umiestnil loptu presne k pravej žrdi, Kira sa naťahoval márne – 1:1. V 79. min Moha ponúkol dobrú pozíciu Čavričovi, ten to znovu skúsil krížnou strelu, Kira však tentoraz zasiahol. O minútu neskôr Moha priťukol do vyloženej šance Holmanovi, ten zoči-voči brankárovi namieril len do Kiru. V závere vrhli belasí všetko do ofenzívy. Už v nadstavenom čase mohol rozhodnúť Vittek, ktorý zblízka strieľal po prihrávke Holmana, no Kira svojím zákrokom zachránil Michalovciam bod.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 45. Koscelník – 74. Čavrič

Žltá karta: 55. Holman (Slovan)

Rozhodovali: P. Hrčka – Weiss, Kováč

Návšteva: 1490 divákov

Michalovce: Kira – M. Kolesár, Kavka, Carrillo, Šimčák – Bednár – Koscelník, Danko (81. P. Kolesár), Žofčák (69. Niši), Regáli (88. Jankauskas) - Sulley

Slovan: Šulla – Sekulič, Bajrič, Božikov, Chouchoumis – Droppa – Savičevič (63. Rabiu), Holman – Čavrič, Šporar (63. Vittek), Hološko (77. Moha)