Úvod Správy Futsal Futsalisti v derby nadelili Trnave desiatku

Futsalisti v derby nadelili Trnave desiatku

Futsalisti Slovana v tradičnom derby deklasovali Trnavu.

Naši futsalisti v 15. kole I. ligy privítali tradičného rivala z Trnavy. Belasí potvrdili úlohu favorita a po výbornom úvode postupne zvyšovali svoj náskok. Do siete Bílich Andelov nasúkali desať gólov a naďalej vedú súťaž bez jedinej prehry.

Slovanistom vyšiel vstup do zápasu, už v druhej minúte vyhrávali 2:0 po zásahoch Ricka a Belaníka. Zverenci Martina Rejžeka predvádzali parádne kombinačné akcie a ešte do prestávky pridali ďalšie štyri zásahy.

Jasná prevaha pokračovala aj po prestávke, do siete Trnavy padali ďalšie góly. Slovan pokoril magickú desiatku v 36. minúte, keď sa presadil Peter Haľko. Belasí napokon zvíťazili vysoko 10:2 a zvýšili svoj náskok na čele tabuľky, majú na konte 41 bodov pri skvelom skóre 140:23.

„Na začiatku sme dali dva rýchle góly, ktoré v podstate rozhodli o vývoji zápasu. Súper bojoval, klobúk dole, že vydržali fyzicky. My sme si vypracovali veľa príležitostí, mnohé sme nepremenili, keď už chalani za rozhodnutého stavu chceli hrať doslova do prázdnej brány. Výsledok 10:2 je v poriadku a je obrazom toho, čo sa dialo na ihrisku. Prvýkrát nastúpil nový hráč Sergio Solano, ktorý ukázal, čo od neho môžeme očakávať. Je to skôr defenzívny hráč, bude organizovať hru a pomôže nám v rozohrávke. Ďakujeme priaznivcom, ktorí vytvorili výbornú atmosféru, hneď sa hrá lepšie, keď ľudia povzbudzujú. Donúti to aj chalanov, aby až do konca išli naplno za ďalšími gólmi,“ zhodnotil tréner tímu Martin Rejžek.

Najbližšie belasí pocestujú do Lučenca, kde sa predstavia v piatok 16. februára o 19.00 h.

ŠK Slovan Bratislava futsal – FC Bíli Andeli-futsal 10:2 (6:1)

Góly: 1. a 23. Rick, 2. a 7. Belaník, 14. a 23. Kyjovský, 34. a 36. Haľko, 11. Kozár, 19. A. Zdráhal – 15. Ťažký, 36. Áč

Návšteva: 300 divákov

Slovan: Brndiar (Karpiak) – Kyjovský, Rick, Rafaj, Kozár, Haľko, Belaník, Rischer, A. Zdráhal, Bartošek, Solano, M. Zdráhal

Bíli Andeli: Alchus – Adámek, Mikulišin, Németh, Áč, Gumbír, Ťažký, Humel, Koricina, Putera