Úvod Správy Prípravné zápasy Sústredenie splnilo účel, pokračujeme v tvrdej práci

Sústredenie splnilo účel, pokračujeme v tvrdej práci

Martin Ševela v rozhovore po návrate zo sústredenia v Turecku.

V stredu podvečer slovanisti úspešne pristáli na letisku vo Viedni a následne sa presunuli späť do Bratislavy. Sústredenie v Beleku prinieslo 26 dní v intenzívnom tréningovom zaťažení i šesť prípravných zápasov.

Väčšinu sústredenia trénovali zverenci Martina Ševelu dvojfázovo. Odohrali aj šesť prípravných zápasov, rovnú polovicu vyhrali, raz remizovali a dvakrát prehrali. Veľmi cenný bol nerozhodný výsledok s veľkoklubom Zenit Petrohrad.

„Splnili sme to, čo sme si naplánovali z hľadiska objemu aj intenzity tréningov. Aj pred zápasmi sme trénovali dvojfázovo, pretože som chcel vidieť, ako hráči budú pracovať v únave. Dostatočne nás preverili aj prípravné duely proti kvalitným súperom. Sústredenie splnilo svoj účel a som presvedčený, že budeme dobre pripravení na jarnú časť sezóny,“ vyhlásil Martin Ševela.

Tréner belasých ešte pred odchodom na sústredenie avizoval veci, na ktorých chcel pracovať. Týkalo sa o hernú stránku, kondičnú pripravenosť i utuženie kolektívu. „Čo sa týka hernej stránky, tam ma potešilo, že sme dokázali pracovať vo vysokej intenzite celých deväťdesiat minút. S tým je prepojená aj kondičná stránka, na ktorej sme samozrejme tiež pracovali. Počas viac než troch týždňov sme mali priestor aj na to, aby sme utužili kolektív. Myslím si, že rozhodnutie stráviť dlhší čas pokope bolo správne. Chalani chcú na sebe pracovať po futbalovej i ľudskej stránke a sami si dobre uvedomujú, že úspešní budeme jedine vtedy, ak vytvoríme silný tím.“

Sústredenie absolvovali aj nové posily, ktoré pravidelne dostávali priestor v prípravných zápasoch a ukázali, čo môžu Slovanu priniesť. Veľmi sľubne vyznela konfrontácia so Zenitom Petrohrad, keď belasí odohrali absolútne vyrovnanú partiu a vybojovali cennú remízu 0:0. „Konkurencia v mužstve je citeľná, hráči sa zdravo bijú o svoje miesta v zostave. Pre mňa ako trénera je výborné sledovať takýto konkurenčný boj. Noví hráči dostali priestor v zápasoch a snažili sa ukázať čo najlepšie. Čakajú ma príjemné starosti s výberom základnej jedenástky na jarnú časť,“ pousmial sa 42-ročný Bratislavčan.

Už dnes absolvovali slovanisti prvý tréning po sústredení. V sobotu majú na programe generálku, v ktorej sa stretnú s českým prvoligistom FC Fastav Zlín. Zápas sa odohrá o 14.00 h na hlavnom štadióne v Zlíne. „Privítalo nás o poznanie chladnejšie počasie, no chalani sú profesionáli a musia to zvládnuť. Pokračujeme v tvrdej práci, potrebujeme sa neustále zlepšovať,“ uzavrel Martin Ševela.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasy z kabíny po odvetnom zápase v Severnom Macedónsku.
Názory trénerov po odvete 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 s FC Struga (2:1).
FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

Neprehliadnite

ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.
Aj David Strelec sa už v tejto chvíli nachádza v lietadle smerujúcom do Severného Macedónska.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.