Úvod Správy Prípravné zápasy Má Valach inštinkt na penalty?

Má Valach inštinkt na penalty?

Frederik Valach sa vo včerajšom prípravnom zápase blysol chytenou penaltou.

Belasí uzavreli sústredenie v Beleku prípravným duelom s ukrajinským tímom NK Veres Rivne. Bojovný zápas dlho spel k remíze, a to aj vďaka zákroku Frederika Valacha, ktorý chytil penaltu ukrajinského hráča. O čisté konto prišiel náš mladý brankár až v samom závere.

V prvom dejstve mali slovanisti dobré šance na otvorenie skóre. V tých najväčších neuspeli Ibrahim Rabiu a Filip Oršula. Po prestávke sa obraz hry zmenil a Frederik Valach si v bráne Slovana poriadne zachytal. „Začali sme veľmi dobre, boli sme silní na lopte a dostali sme sa aj do šancí. Škoda, že sme ich nepremenili. Druhý polčas bol skôr súbojový, hralo sa na rýchle protiútoky. Mrzí ma, že sme nezvládli záver zápasu a inkasovali sme rozhodujúci gól,“ zhodnotil 18-ročný brankár.

Valach sa v druhom polčase blysol aj chytenou penaltou. Pekne si počkal na strelu ukrajinského hráča, vystihol stranu a pokryl loptu pri svojej pravej žrdi. Zákrok si môžete pozrieť aj na videu zo zápasu v čase 1:38. „Už viackrát sa mi podarilo v zápase chytiť penaltu, mám na ne asi čuch (úsmev). Pri penaltách mám svoju menšiu stratégiu, ktorú samozrejme nebudem prezrádzať. Po zápase ma za to pochválil aj tréner brankárov Miroslav Hrdina. Vždy sa cení, keď brankár chytí penaltu, tak snáď som mu spravil radosť.“

Na sústredení v Turecku mal Miroslav Hrdina k dispozícii štyroch brankárov, ktorých si tak mohol rozdeliť na dve dvojice. Pre Frederika Valacha to bolo vôbec prvé sústredenie s A-mužstvom v kariére a pochvaľuje si nadobudnuté skúsenosti. „Pre mladého brankára sú to skvelé skúsenosti, keď môže trénovať po boku takých hráčov, akí sú v Slovane. Necelý mesiac na sústredení mi umožnil byť so spoluhráčmi v dennodennom kontakte a môžem povedať, že som sa veľa naučil a to nielen po futbalovej stránke,“ myslí si druhý najmladší člen výpravy Slovana na sústredení.

Dnes popoludní sa belasí vracajú z Antalye späť do Viedne, odkiaľ ich ešte čaká krátky presun autobusom do Bratislavy. Frederik Valach je v zahraničí prakticky nepretržite od 4. januára, pretože ešte pred začiatkom zimnej prípravy absolvoval zraz slovenskej reprezentačnej dvadsiatky v Grécku. „Na jednej strane mi chýba rodina a priateľka, na druhej strane je určite lepšie sa pripravovať v teplejších krajinách, kde sú k dispozícii lepšie terény. Dlho však doma nepobudnem, o týždeň letím späť do Turecka na reprezentačné sústredenie“ uzavrel Frederik Valach.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.