Úvod Správy Prípravné zápasy Pozitívami návraty Rabia a de Kampsa

Pozitívami návraty Rabia a de Kampsa

Hodnotenie trénera Martina Ševelu po prípravnom zápase NK Veres Rivne – ŠK Slovan Bratislava (1:0).

Martin Ševela: „V dnešnom zápase dostali priestor hráči, ktorí mali na sústredení nižšiu minutáž a rovnako chalani, ktorí boli po zraneniach. Bol to bojovný duel, agresivita bola až na hrane. Musím povedať, že chalani to odpracovali vcelku k spokojnosti, i keď sa nám nepodarilo zvíťaziť. Súper skóroval v poslednej minúte po nedorozumení v našej defenzíve. Pozitívom je, že Ibrahim Rabiu je späť, odpracoval deväťdesiat minút a nepociťuje žiadnu bolesť. Z jeho strany tam boli geniálne veci, no potrebujeme ho ešte dostať kondične na úroveň, ktorú by sme chceli. Rovnako Joeri de Kamps, ktorý je po zranení, odpracoval celý zápas. Joeri ešte nie je na úrovni svojej stopercentnej výkonnosti, no potrebujeme ho vidieť v zápase, aby ukázal, ako pracuje pod tlakom a ako je dôležitý v situáciách v defenzíve či pri zakladaní útokov. Mrzí tá prehra na záver, ale dôležité je, že nikto sa nezranil. Po psychickej stránke to bol náročný zápas, máme za sebou 26 dní a zajtra už letíme domov. Sústredenie splnilo svoj účel, odpracovali sme všetko, čo sme si naplánovali a mali sme vytvorené výborné podmienky. Som presvedčený o tom, že sme pripravení na jarnú časť sezóny.“

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.