Úvod Správy Prípravné zápasy Cenný výsledok so súperom zvučného mena

Cenný výsledok so súperom zvučného mena

ŠK Slovan Bratislava remizoval so Zenitom Petrohrad 0:0.

Zverenci Martina Ševelu výborne zvládli piaty prípravný duel na sústredení v Beleku. V súboji s najlepším tímom tohtoročnej skupinovej fázy Európskej ligy Zenitom Petrohrad odohrali vyrovnanú partiu a remizovali 0:0. Slovan mal aj dve veľké príležitosti na strelenie gólu, Šporarovi v prvom dejstve a Čavričovi po prestávke chýbali len centimetre, aby prekonali brankára Luneva.

Belasí vstúpili do zápasu so sedemnástym najlepším tímom Európy (podľa UEFA rankingu) bez ostychu. Už v úvodných sekundách napádali rozohrávku Zenitu a Hološko sa zľava snažil prelobovať Luneva, nemieril však presne. Prvú veľkú príležitosť v zápase mali slovanisti. V 12. min vyslal Holman center do šestnástky, Šporar sa presadil vo vzduchu a hlavičkou k ľavej žrdi takmer prekonal Luneva. Ruský brankár loptu v poslednej chvíli vyrazil do bezpečia. Následne si zachytal aj Dominik Greif. Najprv vyrazil prudkú strelu Kranevittera a potom bravúrne vytlačil priamy kop Rigoniho. Hra sa následne upokojila. Defenzívnej štvorici Slovana vychádzala ofsajdová pasca, do ktorej štyrikrát „chytila“ hráčov Zenitu. V 26. min hlavičkoval Hološko z ľavej strany šestnástky, lopta letela mimo brány. Po polhodine hry vyslal Šporar rotovaný center do šestnástky, ktorý Lunevovi narobil problémy, no ruský brankár stihol zasiahnuť. Prvé dejstvo uzavrel Šporar, keď po samostatnom úniku vystrelil do miest, kde bol pripravený Lunev.

Naši futbalisti si cez prestávku museli prezliecť dresy, belasé vymenili za tmavomodré. Kým v prvom dejstve mal loptu častejšie na kopačkách Zenit, po prestávke lepšie kontroloval hru Slovan. V 54. min sa dokonca rysoval rýchly brejk, keď Holman na ľavej strane vysunul Hološka, ten však neprihral presne na stred Šporarovi. Dominik Greif si úspešný zákrok pripísal až v 63. min, keď vyboxoval prudkú strelu Driussiho. O tri minúty prišla najväčšia šanca Slovana v zápase. Čavrič sa presadil na pravej strane, z 20 metrov vystrelil k žrdi, pričom lopta ešte pred Lunevom poskočila. Lunev ju s námahou vyrazil a Suchockij sa dostal k dorážke, v náročnej pozícii však hlavou nemieril presne. Zenit kontroval v 73. min, keď Kokorin zblízka hlavičkoval vedľa. V 82. min nabil Moha pred šestnástku Vittekovi, ten sa obtočil okolo obrancu a okamžite strieľal k ľavej žrdi. Lunev bol pripravený a loptu kryl. Slovan odohral s ruským veľkoklubom absolútne vyrovnanú partiu a vybojoval cennú remízu 0:0.

FC Zenit Petrohrad – ŠK Slovan Bratislava 0:0

Zenit: Lunev – Kuzjaev, Mevlja, Mammana, Žirkov (61. Terentjev) – Rigoni (75. Pletnev), Kranevitter, Jerochin, Driussi (81. Poloz) – Zabolotny (62. Smolnikov), Kokorin (85. Paňukov)

Slovan: Greif – Sekulič, Bajrič, Božikov, Suchockij – Droppa – van Haaren, Holman (79. de Kamps) – Čavrič (83. Oršula), Šporar (77. Vittek), Hološko (60. Moha)