Úvod Správy Prípravné zápasy Čavrič: Pozitívny tlak nás posúva dopredu

Čavrič: Pozitívny tlak nás posúva dopredu

Aleksandar Čavrič sa v zápase s Újpestom strelecky presadil po parádnej individuálnej akcii.

Belasí na sústredení v Beleku potvrdzujú vzostupnú výkonnosť. Po víťazstvách nad Olimpikom Donecka a Vojvodinou Novi Sad zdolali aj maďarský tím Újpest FC. Súpera načal Aleksandar Čavrič, ktorý v 55. minúte predviedol svoju typickú akciu. Na pravom krídle prejavil rýchlosť, zľahka obišiel dvoch obrancov a zblízka napálil loptu k protiľahlej žrdi.

„Jeden z najkrajších gólov, ktoré som doteraz dal,“ usmial sa Aleksandar Čavrič, ktorý sa z presného zásahu aj náležite radoval. „Samozrejme som rád, že som takto mohol pomôcť tímu a že sme vyhrali zápas s kvalitným súperom. Aj pre moje sebavedomie je dobré, že som sa konečne skóroval po dlhšej dobe,“ myslí si 23-ročný krídelník.

Prvý polčas včerajšieho zápasu sa hral v dobrom tempe, no bez väčších gólových príležitostí. Belasí opäť využívali vysoké napádanie na polovici súpera, vďaka čomu získavali vpredu lopty a nedovolili Újpestu rozvíjať nebezpečné akcie. „Bol to náročný duel, Újpest je v maďarskej lige na piatom mieste a má svoju kvalitu. Dokázali sme držať dobré tempo a myslím si, že po prestávke sme boli lepší. Hrali sme ako jeden tím, pomáhali sme si a práve to bolo najdôležitejšie. Zvíťazili sme vďaka tímovému výkonu.“

V kádri sa po zimných príchodoch výrazne zvýšila konkurencia, prakticky každý post je zdvojený. Boj o miesta v zostave je viditeľný aj v prípravných zápasoch, kde hráči odovzdávajú maximum. „Je to pozitívny tlak. Pre mňa osobne to znamená, že v každom tréningu a zápase musím ísť úplne na doraz, aby som si vybojoval miesto v zostave. Do tímu pribudla v zime kvalita, a to nás všetkých posúva dopredu,“ myslí si účastník minuloročných majstrovstiev Európy do 21 rokov.

Belasí strávia v Beleku ešte šesť dní, v stredu 7. februára letia späť do Bratislavy. Čakajú ich ešte dva prípravné duely, v nedeľu proti Zenitu Petrohrad a v utorok sa stretnú s ukrajinským tímom Veres Rivne. „Už tri týždne prakticky každý deň dvojfázovo trénujeme a na ihrisku je to podľa mňa vidno. Určite ešte nie sme tam, kde chceme byť. Musíme ešte pracovať na taktickej stránke i celkovom zlepšení nášho herného prejavu. Verím tomu, že do úvodného ostrého zápasu všetko vyladíme a že na jarnú časť nastúpime kvalitne pripravení,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.