Úvod Správy Prípravné zápasy Čavrič: Pozitívny tlak nás posúva dopredu

Čavrič: Pozitívny tlak nás posúva dopredu

Aleksandar Čavrič sa v zápase s Újpestom strelecky presadil po parádnej individuálnej akcii.

Belasí na sústredení v Beleku potvrdzujú vzostupnú výkonnosť. Po víťazstvách nad Olimpikom Donecka a Vojvodinou Novi Sad zdolali aj maďarský tím Újpest FC. Súpera načal Aleksandar Čavrič, ktorý v 55. minúte predviedol svoju typickú akciu. Na pravom krídle prejavil rýchlosť, zľahka obišiel dvoch obrancov a zblízka napálil loptu k protiľahlej žrdi.

„Jeden z najkrajších gólov, ktoré som doteraz dal,“ usmial sa Aleksandar Čavrič, ktorý sa z presného zásahu aj náležite radoval. „Samozrejme som rád, že som takto mohol pomôcť tímu a že sme vyhrali zápas s kvalitným súperom. Aj pre moje sebavedomie je dobré, že som sa konečne skóroval po dlhšej dobe,“ myslí si 23-ročný krídelník.

Prvý polčas včerajšieho zápasu sa hral v dobrom tempe, no bez väčších gólových príležitostí. Belasí opäť využívali vysoké napádanie na polovici súpera, vďaka čomu získavali vpredu lopty a nedovolili Újpestu rozvíjať nebezpečné akcie. „Bol to náročný duel, Újpest je v maďarskej lige na piatom mieste a má svoju kvalitu. Dokázali sme držať dobré tempo a myslím si, že po prestávke sme boli lepší. Hrali sme ako jeden tím, pomáhali sme si a práve to bolo najdôležitejšie. Zvíťazili sme vďaka tímovému výkonu.“

V kádri sa po zimných príchodoch výrazne zvýšila konkurencia, prakticky každý post je zdvojený. Boj o miesta v zostave je viditeľný aj v prípravných zápasoch, kde hráči odovzdávajú maximum. „Je to pozitívny tlak. Pre mňa osobne to znamená, že v každom tréningu a zápase musím ísť úplne na doraz, aby som si vybojoval miesto v zostave. Do tímu pribudla v zime kvalita, a to nás všetkých posúva dopredu,“ myslí si účastník minuloročných majstrovstiev Európy do 21 rokov.

Belasí strávia v Beleku ešte šesť dní, v stredu 7. februára letia späť do Bratislavy. Čakajú ich ešte dva prípravné duely, v nedeľu proti Zenitu Petrohrad a v utorok sa stretnú s ukrajinským tímom Veres Rivne. „Už tri týždne prakticky každý deň dvojfázovo trénujeme a na ihrisku je to podľa mňa vidno. Určite ešte nie sme tam, kde chceme byť. Musíme ešte pracovať na taktickej stránke i celkovom zlepšení nášho herného prejavu. Verím tomu, že do úvodného ostrého zápasu všetko vyladíme a že na jarnú časť nastúpime kvalitne pripravení,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo si má fanúšik predstaviť pod individuálnymi tréningovými plánmi našich hráčov?
Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

Neprehliadnite

Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.
Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.