Úvod Správy Prípravné zápasy Potešili pekné góly i vydarená premiéra obrannej štvorice

Potešili pekné góly i vydarená premiéra obrannej štvorice

Hodnotenie trénera Martina Ševelu po prípravnom zápase Újpest FC – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Martin Ševela: „Začiatok nebol podľa našich predstáv, súper mal v druhej minúte šancu, ktorú nevyužil. Ďalší priebeh duelu bol vyrovnaný a dlho bez väčších príležitostí. Cez prestávku sme urobili dve zmeny, ktoré nám pomohli, boli sme istejší na lopte a ubudli ľahké straty v stredovej zóne. V druhom polčase sme diktovali tempo hry, čo vyústilo do gólu Čavriča, ktorý sa individuálne presadil cez dvoch hráčov. Presne to od neho očakávame, aby bol nebezpečný smerom dopredu, šprintoval a zamestnával obranu. Pribrzdil nás nepremenený pokutový kop, po ktorom prišla fáza hry, keď sme strácali jednoduché lopty. Musíme to vyriešiť aj z pohľadu psychiky, pretože takéto okamihy môžu nastať aj v súťažnom zápase. Potrebujeme sa oprieť o hráčov, ktorí vezmú zodpovednosť a v dôležitom okamihu dajú ten gól z pokutového kopu. Súper po našej chybe v strede poľa vyrovnal na 1:1. Nezložili sme zbrane, stupňovali sme tempo hry a po krásnej spolupráci Filipa Hološka s Róbertom Vittekom sme dali víťazný gól. Dnes ma potešil aj výkon obrannej štvorice, ktorá hrala prvýkrát v tomto zložení. Noví hráči Arťom Suchockij i Kenan Bajrič boli dominantní, hlavne Kenan splnil to, čo sme od neho očakávali. Bol dôrazný v súbojoch a platný aj pri zakladaní útočných akcií. Chalani sa vzadu dobre zabezpečovali a hrali spoľahlivo, kompaktne. Tešíme sa z ďalšieho víťazstva, opäť sme zdolali kvalitného súpera. Chceme sa zlepšovať každým dňom a potrebujeme na to víťazstvá, ktoré zvyšujú zdravé sebavedomie hráčov."

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.