Úvod Správy Prípravné zápasy Ďalšie víťazstvo po dvoch pekných góloch

Ďalšie víťazstvo po dvoch pekných góloch

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v prípravnom zápase nad Újpestom FC 2:1.

Belasí dosiahli na sústredení v Beleku v poradí tretie víťazstvo. V súboji s aktuálne piatym tímom maďarskej ligy podali slovanisti zodpovedný výkon a v druhom polčase dali dva pekné góly. Po individuálnej akcii skóroval Aleksandar Čavrič a rozhodujúci gól dal Róbert Vittek po nezištnej prihrávke Filipa Hološka.

Úvodné minúty patrili Újpestu, ktorý sa dostal do dvoch príležitostí, no Šulla v bráne Slovana nemusel zasahovať. Hra sa postupne vyrovnala a bojovalo sa najmä v strede poľa. Belasí prvýkrát vážnejšie pohrozili v 18. min, keď sa Čavrič uvoľnil na pravej strane, vyslal prudkú strelu a brankár Újpestu mal čo robiť, aby loptu vyboxoval. V 34. min mal Holman priestor na pravej strane, preváhal však správny okamih na strelu a vybojoval len rohový kop. Dobrú príležitosť mali belasí v 42. min, Bajrič však po centri z rohu hlavičkoval nad.

Martin Ševela cez polčas dvakrát striedal. Namiesto Joeriho de Kampsa, ktorý prvýkrát nastúpil po zranení, vybehol na ihrisko Lukáš Droppa a Rickyho van Haarena nahradil Vukan Savičevič. Belasí výborne zachytil úvod druhého dejstva a boli aktívni smerom dopredu. V 52. min hľadal Savičevič pred bránou Holmana, ktorému chýbal krok k tomu, aby loptu dostihol. Vzápätí Droppa podobne prihrával Čavričovi, ten sa však do koncovky nedostal. Čavrič si všetko vynahradil v 55. min, keď predviedol dlhý šprint popri postrannej čiare. Už v šestnástke si Čavrič parádne zasekol dvoch obrancov a umiestnenou krížnou strelou nedal brankárovi šancu – 0:1. Belasých gól povzbudil. Holman to onedlho skúšal z priameho kopu k pravej žrdi a poriadne natiahol maďarského brankára. V 72. min bol Šporar faulovaný v šestnástke a rozhodca nariadil penaltu. Vukan Savičevič ju však nepremenil, loptu poslal mimo brány. O tri minúty prišiel trest. Nagy využil nedorozumenie belasých v strede poľa a po samostatnom úniku prekonal Šullu – 1:1. Újpest sa však radoval veľmi krátko. V 78. min vyšla slovanistom krásna akcia, keď Savičevič vysunul kolmicou Hološka. Ten sa neulakomil a prihral lepšie postavenému Vittekovi, ktorý do odkrytej brány nezaváhal – 1:2. Cenné víťazstvo už zverenci Martina Ševelu udržali a v Beleku tak dosiahli tretie víťazstvo zo štyroch prípravných zápasov.

Újpest FC – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: 75. Nagy – 55. Čavrič, 78. Vittek

Slovan: Šulla – Sekulič, Bajrič, Božikov (83. Rundič), Suchockij – de Kamps (46. Droppa) – van Haaren (46. Savičevič), Holman – Čavrič (73. Hološko), Šporar (73. Vittek), Moha (73. Oršula)