Úvod Správy Prípravné zápasy Ševela: Konkurencia je prospešná, som spokojný s prístupom hráčov

Ševela: Konkurencia je prospešná, som spokojný s prístupom hráčov

Belasí sa vo štvrtom prípravnom zápase stretnú v stredu o 15.00 h s Újpest FC.

Sústredenie v tureckom Beleku prechádza do záverečnej fázy. Slovanisti naďalej dvojfázovo trénujú a v stredu popoludní vyzvú v prípravnom zápase maďarský klub Újpest FC. Tréner Martin Ševela chce so svojimi zverencami nadviazať na posledné víťazné duely s Olimpikom Doneck a Vojvodinou Novi Sad.

Belasí sa stretnú s piatym tímom maďarskej ligy. Újpest získal v devätnástich jesenných kolách 26 bodov pri skóre 26:25. Dlhodobo patrí medzi lepšie maďarské tímy, poslednú trofej získal v sezóne 2013/14, keď vyhral domáci pohár.

„Po zápase s Vojvodinou dostali chalani krátke voľno, ktoré im padlo vhod. Od pondelka sme začali opäť dvojfázovo trénovať. V súboji s Újpestom sa pokúsime nadviazať na posledné dva zápasy, ktoré sme odohrali veľmi slušne. Čaká nás výborná previerka, či už z pohľadu defenzívy alebo ofenzívy. Budeme sa snažiť byť nebezpeční a vybehnúť na súpera s vysokým napádaním, aby sme získavali lopty na súperovej polovici. Bude dôležité dostávať sa do šancí a naložiť s nimi čo najlepšie, pretože efektivity nie je nikdy dosť. Potrebujeme u hráčov zvyšovať sebavedomie a verím, že takéto zápasy k tomu pomôžu,“ povedal tréner Martin Ševela.

Kým v prvom prípravnom súboji so Samarou prakticky všetci hráči odohrali 45 minút, tak s pribúdajúcim časom Martin Ševela znižoval počet striedaní a viacerí futbalisti dostali plnú zápasovú minutáž. „Naším zámerom je stále zvyšovať zápasovú záťaž u hráčov. Na zajtra mám pripravené dve alternatívy, viacerí futbalisti určite odohrajú deväťdesiat minút. Konkurencia v tíme je prospešná, každý chce hrať a ukázať svoje schopnosti. Môžem povedať, že som spokojný s nasadením a prístupom hráčov.“

Ako ste si mohli pozrieť na videu z nácviku streľby, tak Joeri de Kamps už trénuje s tímom a čas jeho návratu do hry sa blíži. Malo by sa tak stať už v zápase s Újpestom. „S Joerim sme dohodnutí, že zajtra už pôjde do hry, aby si vyskúšal zápasové tempo. Som rád, že Ibrahim Rabiu, ktorý zatiaľ trénuje individuálne, nepociťuje žiadne bolesti a dostáva čoraz vyššie tréningové dávky. Verím, že čím skôr už bude môcť trénovať s mužstvom,“ uzavrel Martin Ševela.

Újpest FC sídli v Budapešti a patrí medzi tradičné maďarské kluby, vznikol už v roku 1885. Klubové farby sú fialová a biela. Zaujímavé je, že v novodobej histórii Újpest ani raz nevypadol z najvyššej súťaže. Svoj posledný titul získal v sezóne 1997/98, odvtedy bol v lige trikrát druhý a raz tretí. V predchádzajúcej sezóne skočil v lige na siedmom mieste. Základ kádra tvoria maďarskí futbalisti, doplnení o legionárov zo Srbska, Čiernej Hory, Macedónska, Mali a Nigérie.

Prípravný duel Újpest FC – ŠK Slovan Bratislava sa začína v stredu 31. januára o 15.00 h SEČ.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.